امروز : 31 ارديبهشت 1398 - 19:53 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
آیت الله میرعمادی:پیشنهاد مذاکره عوام‌فریبی است/تکیه‌بر توان داخلی راه‌حل مشکلات
لینک ثابت       تعداد بازدید : 232 بار       تاریخ انتشار : 13 مرداد 1397 ساعت 19:53
پیشنهاد مذاکره عوام‌فریبی است/تکیه‌بر توان داخلی راه‌حل مشکلات

خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه آمریکا با پیشنهاد مذاکره مستقیم عوام‌فریبی می‌کند، اظهار داشت: راه‌حل مشکلات تکیه‌بر توان داخلی است نه مذاکره با آمریکا.

آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش به تقوا اظهار داشت: تقوا بالاترین نعمتی است که خدای متعال به انسان عنایت می کند.

وی افزود: امام صادق(ع) می فرماید «ای مردم بالاترین نعمت در دنیا دو چیز است، یکی نعمت امنیت و دوم نعمت سلامت و بالاترین نعمت در آخرت وارد شدن در بهشت است و همه این ها در سایه تقوا است».

خطیب جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: اگر جامعه اهل تقوا باشد از نعمت امنیت و سلامت روانی برخوردار است و در آخرت هم وارد بهشت خواهد شد.

شهید بابایی الگوی اخلاق، رشادت، شجاعت و مردم داری بوده است

آیت الله میرعمادی ادامه داد: یاد و خاطره همه شهیدان مخصوصا شهید دلاور سرلشگر خلبان شهید عباس بابایی و خلبان شهید حسین لشگری و شهید دکتر سید حسن آیت نماینده مجلس را گرامی می داریم.

وی با بیان اینکه شهید بابایی الگوی اخلاق، رشادت، شجاعت و مردم داری بوده است، باید از زندگی شهدا درس بگیریم، تصریح کرد: شهید آیت، آیت بصیرت و ولاتیمداری بود؛ در برابر منافقین و خط نفاق ایستادگی کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: از شهید آیت دو خاطره باقی مانده است؛ یکی تلاش و کوشش ایشان برای گنجاندن اصل ولایت فقیه در قانون اساسی است و دوم مبارزه شهید آیت با جریان نفاق و مبارزه با بنی صدر.

شهید آیت، آیت ولایتمداری و بصیرت

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: شهید آیت، به تمام معنا، آیت ولایتمداری و بصیرت بوده است؛ یادآوری زندگی شهدا در هر شرایطی برای ما عبرت آموز است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۵ ذی القعده روز دحوالارض، گفت: گستراندن زمین به عنوان نماد مهرورزی و رحمت پروردگار نسبت به بندگان مشهور است، روز نزول رحمت است.

دحوالارض روز معرفت به خدا و خداشناسی است، در این روز با مطالعه روی خلقت زمین به قدرت لایزال الهی پی ببریم

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه در تقویم ها روزی به نام روز زمین داریم اما در منابع دینی به عنوان دحوالارض یاد شده است، تصریح کرد: معمولا اهل سیر و سلوک ۴ روز را مهم می دانند، روز میلاد پیامبر، روز مبعث، عید غدیر و روز دحوالارض.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه روز دحوالارض که مصادف با روز چهارشنبه است را فراموش نکنید، روز معرفت به خدا و خداشناسی است، درس توحید باید بگیریم و با مطالعه روی خلقت زمین به قدرت لایزال الهی پی ببریم، افزود: اعمال خاصی برای این روز وارد شده از جمله نماز و دعای مخصوص این روز.

وی یادآور شد: از اعمال وارد شده روزه گرفتن است، روزه دحوالارض برابر با ۷۰ سال روزه است، در روایت داریم کسی که دحوالارض را روزه بگیرد کفاره ۷۰ سالش است.

اشغالگران قدس ترورسیم به ذات هستند

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به مناسبت قمری وقوع غزوه بنی قریظه به فرماندهی پیامبر اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از جنگ های صدر اسلام جنگ احزاب بوده که یهودی ها در این جنگ خیانت کردند و با مشرکین هم دست شدند، یهود در طول تاریخ به بدعهدی و پیمان شکنی مشهور بوده است؛ در صدر اسلام هم پیمان شکنی کردند.

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: به دو دلیل غزوه بنی قریظه شکست خورد یکی به دلیل پیمان شکنی یهودی ها و دوم دشمنی آن ها با اسلام و مسلمانان، پیامبر در مقابل غزوه ای با آن ها انجام داد که درس عبرتی برای تاریخ باشد.

وی با بیان اینکه امروز هم صهیونیست ها با اعمال تروریستی به جان مسلمانان افتادند و مسلمانان را ترور می کنند، اشغالگران قدس به تعبیر امام بزرگوار و رهبری ترورسیم به ذات هستند، تصریح کرد: امروز اسرائیل عهد شکن است و پیمان شکن است، زیر بار هیچ پیمان بین المللی نمی رود.

مسلمانان باید در برابر دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی به دلیل عهد شکنی و قتل و خونریزی، متحد و یکپارچه باشند

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی قریب به ۴۰۰ سلاح هسته ای دارد اما در برابر ایران اسلامی عرض اندام می کند، پیمان های بین المللی را نقض می کند اما ایران را متهم به نقض قوانین می کند، افزود: اسرائیل فلسطینی ها را همواره در دلهره و وحشت نگه می دارد و بمباران می کند و سرزمین فلسطین را اشغال کرده است، دولت یهود را می خواهد تشکیل دهد.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: اینجاست که مسلمانان باید در برابر دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی به دلیل عهد شکنی و قتل و خونریزی، متحد و یکپارچه باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مشاهده کردید در این هفته مقامات آمریکایی پس از ماه ها لفاظی و تهدید و تحریم حالا پیشنهاد مذاکره مستقیم با مقامات ایران را داده اند، اظهار داشت: ترامپ اعلام کرد با رئیس جمهور ایران در هرکجا که باشد مذاکره می کنم، از سوی دیگر وزیر امور خارجه آمریکا ۱۲ پیش شرط برای مذاکره ذکر کرد.

آمریکا با پیشنهاد مذاکره مستقیم عوام فریبی می کند

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان این مطلب که هدف ترامپ از پیشنهاد مذاکره چیست؟ تصریح کرد: این سوال یک جواب ظاهری و یک جواب واقعی دارد، جواب ظاهری این است که ترامپ به دنبال وارد کردن یک فشار روانی بر افکار عمومی مردم ایران و افکار عمومی بین الملل است تا بگوید آمریکا خواهان مذاکره است و این ایران است که نمی خواهد.

آیت الله میرعمادی تاکید کرد: به تعبیر امروزی ها، آمریکا عوام فریبی می کند و می خواهد همان مدل برخوردش با کره شمالی را در ایران پیاده کند، با کره شمالی مدت ها جنگ لفظی داشتند بعد پیشنهاد مذاکره دادند و مذاکره ظاهری کرد و به محض تمام شدن مذاکره اعلام کرد همان تحریم ها پابرجا است و بلکه شدت می بخشیم، الان کره به شدت پشیمان است که چرا تن به چنین کاری داد.

بعضی ها در داخل کشور ذوق زده شدند و گفتند پیشنهاد ترامپ برای مذاکره را غنیمت بشمارید

وی با اشاره به اینکه بعضی ها در داخل کشور ذوق زده شدند و گفتند پیشنهاد ترامپ برای مذاکره را غنیمت بشمارید، آدم های ساده لوح و کسانی که واقعیت ها را نمی بینند گفتند باید استقبال کنیم، اظهار داشت: واقعیت این است که آمریکا با پیشنهاد مذاکره مستقیم به دنبال ایجاد تنش و اختلاف در داخل کشور است و از سویی می خواهد با تشدید تحریم به مردم فشار آورد و بر طبل مذاکره هم بکوبد و در داخل کشور هم آشوب ها و اعتراض های سراسری راه بیافتد و عده ای فرصت طلب بیایند اقداماتی انجام دهند.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه آمریکا به دنبال از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: یکی از مقامات آمریکا به صراحت گفت که هدف اصلی ما از بین بردن نظام ایران است اگر به این هدف نرسیم آنقدر فشار می آوریم که مردم و مسئولان ایران عقب نشینی کنند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه دشمنان کور خوانده اند، ملت ایران برای انقلاب و نظام هزاران شهید تقدیم کرده است، چه کسی می تواند جرات به خود دهد و پا روی خون شهیدان بگذارد، مگر جانبازان و حزب اللهی ها و آحاد انقلابی مردم ایران می گذارند چنین اتفاقی بیافتد، افزود: ۴ سال مذاکره با آمریکا کردیم، از مذاکره چه نتیجه ای گرفتیم؟

در هیچ یک از نیازمندی های کشور کمبود نیست

وی با اشاره به اینکه مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود، هوشیار باشید، در هیچ یک از نیازمندی های کشور کمبود نیست، نگاه به رفتار برخی فرصت طلب ها نکنید، گفت: عده ای هر روز ارز را خودشان باهم مبادله می کنند و بالا و پایین می برند، اجناس را گران می کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه مردم نسبت به انقلاب پایبند هستند، تلاش می کنند دستاوردها حفظ شود، این دستاوردها را به آسانی به دست نیاوردیم که با یک تشر آمریکا از دست بدهیم و به محض وارد آمدن فشار بگوییم تسلیم و دست خود را بالا ببریم، تصریح کرد: در ۸ سال دفاع مقدس دست ها را بالا نبردیم و ایستادگی کردیم و شهامت به خرج دادیم و امروز سربلندیم.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه برخی در فضای مجازی دل مردم را خالی می کنند، این ها مثل یک گرد و غباری است که می آید و رد می شود، هوای پاک برای ماست، ایران برای ایرانیان است، افزود: آمریکا صدها نفر از فرزندان و کودکان را از پدر و مادر جدا کرد بعد دم از حقوق بشر می زند، کدام دلسوزی؟ کدام حقوق بشر!؟

وی با اشاره به اینکه راه حل اساسی تکیه بر توان داخلی است نه مذاکره با آمریکا اظهار داشت: باید با وحدت و همبستگی و کنار هم بودن، با تبعیت از ولایت و با روحیه مقاومت از نظام و انقلاب دفاع کنیم، قطعا از این مرحله هم عبور می کنیم.مهر