امروز : 31 ارديبهشت 1398 - 19:36 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
جلوه‌های عاشورایی لرستان در اجلاس پیرغلامان حسینی نمایش داده شود
لینک ثابت       تعداد بازدید : 213 بار       تاریخ انتشار : 13 مرداد 1397 ساعت 19:36

خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بر لزوم نمایش نمادها و جلوه‌های عاشورایی لرستان در اجلاس پیر غلامان حسینی به میزبانی این استان، تأکید کرد.

آیت الله سید احمد میرعمادی شامگاه شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری اجلاس پیرغلامان حسینی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این اجلاس بین المللی، معرفی نهضت امام حسین(ع) در سطح جهانی است، اظهار داشت: همچنین در قالب این اجلاس می خواهیم پیام انقلاب اسلامی ایران که برخواسته از پیام عاشورا است را به جهان برسانیم.

وی با بیان اینکه در جریان برگزاری این اجلاس نباید هدف را گم کنیم، برنامه های این اجلاس باید در راستای اهداف مذکور باشد، تصریح کرد: در رابطه با روش برگزاری اجلاس نیز با استاندار لرستان اتفاق نظر دارم، باید مدیریت اجلاس به دست استان باشد و اینطور نباشد که ما تنها میزبانی برنامه را داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه ما تجربه برگزاری همایش های بین المللی در مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه داریم، این همایش ها با کمترین هزینه و بیشترین بازدهی برگزار شدند، افزود: همایش سیره علوی از سوی دانشگاه های استان برگزار می شود و هر سال هم مورد استقبال قرار می گیرد.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: برنامه های اجلاس پیرغلامان باید جذاب و تاثیر گذار باشد.

وی با اشاره به اینکه گروهی مشخص شود و روی برگزاری برنامه های نمادین و جانبی این اجلاس فکر کرده و برنامه ریزی کند، ادامه داد: نمادها و جلوه های عاشورایی لرستان در این برنامه باید نمایش داده شود و نمایشگاه عظیمی از این جلوه ها برپا شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر لزوم حمایت از کالای ایرانی افزود: در اجلاس پیرغلامان حسینی از کالای ایرانی به عنوان هدیه به مهمانان استفاده شود؛ در این راستا می توان از صنایع دستی لرستان از جمله «ورشو» استفاده کرد.

آیت الله میرعمادی گفت: حتی می توان نام افراد را روی «ورشو» حک کرد تا به عنوان هدیه ای ماندگار برای مهمانان مراسم باقی بماند.

وی یادآور شد: با این اقدام هم استفاده از کالای ایرانی را ترویج کرده ایم و هم از هنرمندان استان حمایت کرده و سرمایه را در استان خود نگه می داریم.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین بر ضرورت برگزاری اجلاس پیرغلامان حسینی به صورت ساده و سنتی گفت: رهبر معظم انقلاب بر روی عزاداری سنتی مردم تاکید دارند.