امروز : 29 خرداد 1398 - 19:36 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
جوانان و نشست های تفسیر قرآن آیت الله میرعمادی
لینک ثابت       تعداد بازدید : 257 بار       تاریخ انتشار : 21 خرداد 1397 ساعت 19:36

جوانان و نشست های تفسیر قرآن آیت الله میرعمادی

باحضور فضای مجازی و تنوع بیش از حد فریبنده آن به ویژه برای نوجوانان و جوانان ، سخت است بتوانی این قشر را پای منبرهای دینی نگه داشت. منبرهای های که بیشتر جنبه موعظه گرایانه دارند و معمولا جوانان به این گونه مراسم ها اقبال کمتری نشان می دهند.

از ویژگی های ممتاز حضرت آیت الله میرعمادی نماینده مقام معظم رهبری در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد توجه به نوجوانان و جوانان است. به طوری که در نماز جمعه هر هفته حضور این گروه قابل توجه می باشد.

جلسه تفسیر قرآن حضرت آیت الله میرعمادی قریب دوازده سال است که هر ساله در ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

شیوایی بیان، تفسیر ساده اما پر مغز که حامل نکات ارزنده و ارزشمندی از قرآن مجید می باشد.مشتریان این برنامه را دائمی کرده است.

اما نکته ای که بسیار ارزشمند و قابل توجه است حضور نوجوانان و جوانان شهرستان خرم آبادی در این برنامه نورانی و الهی است. به طوری که نوجوانان دیروز برنامه های تفسیر قرآن استاد که نوجوانانی پرسشگر مسائل دینی و قرآنی بوده اند با همین جلسات رشد و نمو پیدا کرده و امروز جوانانی دین باور در پای درس این استاد به بالندگی رسیده اند.

به راستی رمز این باور پذیری جوانان از نگاه آیت الله میرعمادی چیست.آیا چیزی غیر از این است که به این باور رسیده که احکام شریعت باید در سنین کودکی و نوجوانی در وجود این عزیزان پاک سرشت نهادینه شود.

آیت الله میرعمادی نگاهی ویژه به جوانان دارد و همین نگاه باعث شده که حرف های او برای جوانان قابل پذیرش باشد و اگر جوانان طرف مقابل را باور کنند قطعا تاثیر پذیری از او بیشتر خواهد شد. این ویژگی از امام جمعه شهرستان خرم آباد شخصیتی تاثیر گذار برای نوجوانان و جوانان بوجود آورده است.

بیست و پنجم رمضان

عبدالرضا شهبازی