امروز : 28 خرداد 1398 - 05:34 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
خداوند، پیامبران را برای حل مشکلات مردم انتخاب کرد
لینک ثابت       تعداد بازدید : 259 بار       تاریخ انتشار : 1 خرداد 1397 ساعت 05:34

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه خداوند بی نیاز است، گفت: پروردگار برای رفع مشکلات و هدایت مردم، پیامبران را بر روی زمین انتخاب کرده است.

به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد میرعمادی شامگاه دوشنبه در جلسه تفسیر سوره زمر در مسجد بعثت خرم آباد اظهار داشت: خداوند در این سوره شرک را نفی و ادله مشرکان را باطل اعلام می کند.
وی افزود: براساس آیات قرآن ریشه بت پرستی و شرک در جهل و نادانی، تقلید اشتباه از نیاکان، مشیت الهی، دسترسی نداشتن به خدا و انتخاب جایگزین برای او و همچنین عبادت بت ها برای تقرب به خدا است.
نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: به اعتقاد مشرکین بت ها می توانند آنها را شفاعت کنند اما خداوند متعال در سوره زمر باور آنان را باطل می داند.
وی اعتقاد دیگر بت پرستان، مسیحیان و یهودیت را داشتن فرزندی برای خداوند عنوان کرد و افزود: این باور اشتباه بوده چراکه خداوند بی نیاز است و آیه چهارم سوره زمر این مساله را به خوبی مطرح می کند.
امام جمعه خرم آباد بیان کرد: اگر خداوند برای انتخاب فرزند اراده کند، آن فرزند را از میان مخلوقات انتخاب می کند برای مثال اگر هم فرض بگیریم خداوند فرزند دارد، باید فرزندی حقیقی داشته باشد که لازمه آن جسم است حال آنکه داشتن فرزند حقیقی برای خدا محال است.
وی با بیان اینکه خداوند واحدی است که بر همه امور احاطه دارد، افزود: خداوند موجودی مجرد بوده و شبیه به موجودات نیست او همسری ندارد و نه زاده و نه زاییده شده است و این دلایل عقلی و نقلی برای رد ادعای مشرکین است.
وی با بیان اینکه بت پرستان معتقدند که خداوند فرزند خوانده دارد، گفت: این مساله باطل است چراکه خداوند بی نیاز است و نمی تواند فرزند خوانده داشته باشد.
آیت الله میرعمادی افزود: خداوند وصی و پیامبرانش را برای برطرف نمودن مشکلات مردم انتخاب کرده است و این باور که برای کمک به خودش آنها را برگزیده اشتباه و باطل است چراکه پروردگار بی نیاز است.
جلسه تفسیر قرآن کریم توسط نماینده ولی فقیه در لرستان به مدت 30 شب در ماه مبارک رمضان در مسجد بعثت خرم آباد برگزار می شود.