امروز : 3 اسفند 1397 - 14:28 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
آیت الله میرعمادی:آینده جهان متعلق به اسلام و مسلمانان است.
لینک ثابت       تعداد بازدید : 188 بار       تاریخ انتشار : 28 فروردين 1397 ساعت 14:28
آیت الله میرعمادی در دیدار با هیات دانشگاهی از دانشگاه رادان فَتَح اندونزی مطرح کرد
قدرت علمی، معنوی و نظامی ایران مانع حمله آمریکا به ایران/ آینده جهان متعلق به اسلام و مسلمانان است
نماینده ولی‌فقیه در لرستان 40 سال مقاومت ایران را به دلیل از دست‌ندادن پیشرفت‌های علمی دانست و تاکید کرد: آینده جهان متعلق به اسلام و مسلمانان است.

به گزارش خبرنگار مجمع مشورتی جوانان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی ظهر امروز در دیدار با هیات دانشگاهی از دانشگاه رادان فَتَح اندونزی ضمن خیرمقدم به این هیات برای حضور در این شهرستان، اظهار کرد: اندونزی از جمله کشورهای بزرگ اسلامی بوده که همواره رابطه خوبی با جمهوری اسلامی دارد.

وی خاطرنشان کرد: موضع اندونزی در مسائل منطقه و جهانی سبب شده رابطه ایران با این کشور رابطه خوبی باشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان داشت: اتخاذ اندونزی بر راه‌حل‌های سیاسی و دیپلماسی در رابطه با مسائل منطقه و جهان اسلام سبب شده که سیاست جمهوری اسلامی با سیاست‌های این کشور هم‌سو باشد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه روابط دوستانه گروه‌های غیردولتی دو کشور می‌تواند بسیار موثر واقع شود، افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی آنچه بین روابط این دو کشور بسیار چشم‌گیر بوده، روابط علمی و فرهنگی است.

وی تصریح کرد: سفرهای این‌چنینی و همکاری‌های علمی و فناوری دو کشور می‌تواند زمینه پیوند مستحکمی را در روابط بین آن‌ها ایجاد نماید.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بهترین دستاورد این سفر را تبادل اطلاعات علمی دانست و افزود: گفت‌وگو در خصوص آداب و سنت‌های بین دو کشور، بحث و بررسی‌های اندیشه‌های دینی و اسلامی و مشاهده پیشرفت‌های علمی از مهمترین دستاوردهای این سفر است.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: ایده‌های خوب و مشترکی وجود دارد که می‌تواند این ارتباطات را بیشتر کند، همچنین آشنایی با تفکرات و اندیشه‌های دینی، استکبارستیزی و بازگشت به هویت اسلامی که وجه مشترک بین دو کشور بوده در این سفرها می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

وی به برخی پیشرفت‌های علمی و فناوری دانشگاه‌های ایران پس از انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: علی‌رغم فشارها و تحریم‌ها از سوی دشمنان، اما امروز سطح سواد و معلومات مردم ایران بالا و نزدیک به 98 درصد است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان یادآور شد: تجربه ایران در امر سوادآموزی می‌تواند برای سوادآموزی مردم اندونزی بسیار موثر باشد.

آیت الله میرعمادی تعداد دانشجویان ایران را در حدود 4 میلیون نفر برشمرد و گفت: در لرستان نیز 100 هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به پیشرفت‌های علم نانو در ایران، تصریح کرد: این تکنولوژی تحول بزرگی را در بخش‌های مختلف به‌وجود آورده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با ابراز اینکه ایران قطب پزشکی در غرب آسیا به شمار می‌رود، گفت: بسیاری از دانشجویان پزشکی کشورهای دیگر برای تحصیل به ایران آمده‌اند، ضمن اینکه بسیاری از بیماران کشورهای حوزه خلیج فارس برای درمان به ایران می‌آیند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه قدرت علمی، معنوی و نظامی ایران مانع حمله آمریکا به ایران است، افزود: پیشرفت‌های علمی که رضایت مردم ایران را از حکومت به دنبال دارد و اتحاد مردم ایران در پیروی از مقام معظم رهبری از مهمترین عوامل حمله نکردن آمریکا به ایران است.

وی اظهار داشت: آمریکا در داخل ایران هیچ جایگاهی برای نفوذ ندارد و اگر ذره‌ای برای این کشور امکان حمله و نفوذ وجود داشت تاکنون به ایران حمله می‌کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با ابراز اینکه آمریکا در موارد بسیاری از ایران شکست خورده، عنوان داشت: به طور مثال در هشت سال دفاع مقدس، در حادثه طبس و در جریان دستگیری نیروهای آمریکایی در خلیج فارس، آمریکا تجربه شکست از ایران را دارد.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: کارهای بسیاری در خصوص سوادآموزی مردم ایران انجام شده، به‌گونه‌ای‌که نرخ سوادآموزی از 46 درصد قبل انقلاب، اکنون به 98 درصد رسیده و کمک مردم و دولت و همچنین نهادهای دولتی و مردمی نقش مهمی در سوادآموزی مردم داشته‌اند.

وی افزود: با توجه به اینکه اندونزی به عنوان بزرگترین قدرت اقتصادی در غرب آسیا مطرح بوده بهتر است که مسئله بی‌سوادی را از کشورش ریشه‌کن کند و اگر اراده عمومی بر این مسئله قرار گیرد حتما عملی می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: هرگاه تاریخ اندونزی را مطالعه می‌کنم و می‌بینم که این کشور بزرگ اسلامی با جمعیت و منبع فراوان، اما سطح سواد مردم آن پایین است ناراحت می‌شوم.

آیت الله میرعمادی به اتحاد شیعه و سنی در برابر دشمنان و استکبار جهانی اشاره و خاطرنشان کرد: در کشور ایران مردم کردستان بالاترین استقبال را از مقام معظم رهبری دارند.

وی با تاکید بر اینکه فناوری هسته‌ای بهانه‌ای برای آمریکا است، اظهار داشت: اگر مسئله هسته‌ای بهانه نیست چرا ایران بایستی تحریم دارویی و مواد صنعتی شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان افزود: ایران با آمریکا توافق هسته‌ای تحت برنامه برجام داشته، پس چرا این کشور پایبند تعهدات خود نیست، من به شما با قاطعیت می‌گویم که اگر ایران دست از پیشرفت علمی بردارد آمریکا مشکلی با ایران ندارد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه آمریکا به دنبال عقب نگه‌داشتن کشورهای اسلامی است، گفت: در این راستا گاهی یک کشور را بمباران می‌کند، گاهی یک کشور را تحریم می‌کند و گاهی به یک کشور فرهنگ غربی خود را صادر می‌کند.

وی 40 سال مقاومت ایران را به دلیل از دست‌ندادن پیشرفت‌های علمی دانست و تاکید کرد: این راه را ادامه می دهیم و از هیچ کشوری ترس نداریم، ضمن اینکه آینده جهان متعلق به اسلام و مسلمانان است.