امروز : 1 فروردين 1398 - 20:04 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
آیت الله میرعمادی:تشکیل شورای «دانا» اتفاقی مبارک است
لینک ثابت       تعداد بازدید : 394 بار       تاریخ انتشار : 4 آذر 1396 ساعت 20:04
دعوت آیت‌الله میرعمادی از نخبگان؛ برای توسعه لرستان ید واحده شویم
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به تشکیل شورای «دانا»، از نخبگان و دلسوزان جامعه برای مشارکت در توسعه لرستان و ارائه راهکارهای خود به دبیرخانه این شورا دعوت کرد.

به گزارش خبرنگار مجمع مشورتی جوانان، آیت الله سید احمد میرعمادی شامگاه جمعه در جلسه شورای راهبردی توسعه لرستان (دانا) با اشاره به اینکه همواره مسئله توسعه استان دغدغه اصلی بوده است، اظهار داشت: آمار بیکاری در لرستان در صدر آمارهای کشور قرار دارد و کمتر خانواده ای وجود دارد که از این مشکل رنج نبرد.

وی با بیان اینکه از سوی دیگر سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان در جایگاه مطلوبی قرار ندارد، تصریح کرد: همه به دنبال راه حلی هستند که این مشکل را حل کنند؛ اگر سالی را رهبری به عنوان سال تولید و اشتغال نام گذاری می کند، باید نمود تولید و اشتغال احساس شود.

ویژگی های شورای «دانا»

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: برای حل این مشکلات، دیدگاه ها و نظرات متفاوت و روش های گوناگونی تاکنون ارائه و دنبال شده است؛ اما دکتر خادمی استاندار لرستان پیشنهاد بسیار خوبی را برای تشکل شورای راهبری توسعه و پیشرفت استان ارائه کردند.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه این شورا ویژگی هایی دارد که توجه به این ویژگی ها می تواند باعث موفقیت شورا شود، گفت: اولین ویژگی این است که دست اندرکاران و مسئولان ارشد استان در این شورا عضو هستند و این شورا از درون استان برخواسته است؛ برخلاف کارگروه ها و شورهای دیگر استان که در خارج از استان شکل می گرفت و می خواست برای استان تصمیم گیری کند.

وی با بیان اینکه این شورا هم موانع پیشرفت را می داند و هم راهکار را تا اندازه ای در اختیار دارد، تصریح کرد: ویژگی دیگر این شورا این است که میدانی برای ارائه طرح ها و استفاده از توانمندی ها و پیشنهادات کارشناسانی که در استان و خارج از استان مشغول هستند، است.

نخبگان نظرات و راهکارهای خود را ارائه دهند

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه این شورا دبیرخانه ای دارد که نظرات نخبگان به این دبیرخانه می رسد و با تشکیل کمیته های تخصصی این نظرات جمع بندی و بررسی می شوند، افزود: امیدواریم با تصمیمات این شورا موانع رفع شده و در جذب سرمایه گذاری و تولید و اشتغال موثر باشد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه ویژگی دیگر شورای دانا این است که این شورا تقریبا سیاست های کلی را دنبال می کند، مسائلی که می تواند در کل استان موثر باشد را دنبال می کند، یادآور شد: اقدامات این شورا تداخلی در وظایف دیگر شوراها و دستگاه های استان ندارد بلکه حمایتگر و تسهیل گر است و به دنبال رفع موانع است.

وی با بیان اینکه اثر تصمیمات این شورا را در زیرمجموعه ها خواهیم دید، تصریح کرد: باید بدانیم پیشرفت و توسعه هر منطقه ای به دست خود مردم آن منطقه است، اگر پیشرفتی می خواهد حاصل شود باید از خود مردم آغاز شود؛ لذا از همه دلسوزان و کارشناسان و کسانیکه دغدغه توسعه را دارند، دعوت می کنیم نظرات و پیشنهادات خود را به دبیرخانه ارائه دهند تا این مجموعه با استفاده از تمام ظرفیت ها و توانمندی ها و قابلیت ها در داخل و خارج استان در سطح کلان تصمیم گیری کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه این اقدام را یک امر مبارک تلقی می کنیم و ان شاء الله با همت همه مخصوصا رسانه ها و صاحبان دیدگاه ها و ایده ها می تواند موثر باشد، افزود: همه ید واحده باشیم و منسجم در کنار هم قدم هایی را برای توسعه استان برداریم.