امروز : 9 خرداد 1399 - 09:06 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
'گزارش2:نظام مقدس جمهوری اسلامی، نماد و جلوه اندیشه های والای امام راحل است
لینک ثابت       تعداد بازدید : 1847 بار       تاریخ انتشار : 11 خرداد 1392 ساعت 09:06

حجت الاسلام و المسلمین ˈسیداحمد میرعمادیˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد، افزود: امروزه اندیشه های عمیق و الهی امام راحل محور اصلی فعالیت های ایران اسلامی است و برهمین اساس این نظام، الگوی تمامی ملت های آزاده عدالت خواه جهانی شده است.

وی اظهار داشت: تقارن ایام رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی با آماده سازی کشور برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و سرنوشت ساز، فرصت بسیار مغتنم و ارزشمندی برای اثبات مشروعیت و مقبولیت میلیونی این انقلاب در عرصه ملی و بین اللملی است.

امام جمعه خرم آباد افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی امسال را با درایت الهی خود سال ˈحماسه سیاسی و حماسه اقتصادیˈ نامگذاری کردند و این عنوان نشان دهنده رهبری خردمندانه و حکیمانه ایشان در راستای رشد، تعالی و عزت بیش از پیش ایران اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: انتخابات 24 خرداد، فرصتی مغتنم و ارزشمند برای خلق حماسه سیاسی و تحقق مطالبه و تفکر راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور گسترده و مشارکت میلیونی مردم در پای صندوق های رای است.

وی تاکید کرد: مشارکت هوشمندانه و حداکثری مردم بابصیرت ایران اسلامی در انتخابات 24 خرداد و خلق حماسه ای ماندگار و بی نظیر در تاریخ سیاسی کشور، مستلزم تلاش برای جلب اعتماد و اطمینان مردم و برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمند و باشکوه است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه امام راحل، انتخابات را عرصه تجلی اراده مردم در تعیین سرنوشت خویش می دانستند، تصریح کرد: برگزاری باشکوه و حماسی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی بر اساس رهنمودها و تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، در واقع تجدید بیعت و پیمان دوباره ملت آگاه و بابصیرت ایران اسلامی با آرمان های والای امام راحل، شهدای انقلاب و اندیشه های الهی رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری شخصیتی الهی و ذخیره ارزشمند انقلاب و کشور است، گفت: پس از رحلت امام راحل، ایران اسلامی همچون گذشته در سایه وجود و حضور شخصیتی اندیشمند و عالمی وارسته با دفع تهدیدها و توطئه های گسترده سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استکبار جهانی، بر قله های رفیع عزت و اقتدار ایستاده است.

امام جمعه خرم آباد افزود: امام راحل منادی اسلام بود و نهضت اسلامی ایشان، دنیا را دچار تحولی عظیم و ماندگار کرد چراکه امام خمینی (ره) به دنبال اهتزاز پرچم باعظمت و جهان شمول اسلام در سراسر گیتی بود.

حجت الاسلام میرعمادی گفت: امروز نیز به برکت اندیشه های عمیق و الهی امام راحل و رهبری حکیمانه و خردمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، این نهضت سربلند و سرافراز بر بلندای جهان ایستاده است.

امام جمعه خرم آباد در ادامه با اشاره به قیام 15 خرداد، تصریح کرد: 15 خرداد یادآور حرکت عظیم مردم مسلمان ایران در مبارزه با ظلم و جور است، حرکتی که با گذشت نیم قرن از آن، منشا بیداری جهان اسلام و زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی در کشور شد.

وی گفت: 15 خرداد الگوی زنده مقاومت و نماد واقعی آرمان امام خمینی (ره) برای ایستادگی در برابر حکومت های فاسد و طاغوت است، فریادی که در 15 خرداد از حنجره میلیون ها انسان آزاده در جهان پیچید.

وی افزود: امروز با گذشت سالها از پیروزی انقلاب اسلامی ، چشم دنیا همچنان به این انقلاب و حماسه های آن دوخته شده و موج بیداری اسلامی که امروز بخش وسیعی از جهان را دربرگرفته ، یکی از دستاوردهای مهم این نهضت اسلامی است.

امام جمعه خرم آباد افزود: ایران اسلامی امروز نیز همچنان با رهبری های حکیمانه مقام معظم رهبری با عزت و افتخار در برابر استکبار جهانی ایستاده و تمامی ترفندهای سیاسی و اقتصادی دشمن از جمله تحریم ها و تهدید های آنان را با شکست مواجه کرده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان تاکید کرد: برهمین اساس، ملت آگاه ایران در انتخابات 24 خرداد با خلق حماسه ای عظیم از حضور میلیونی خود در پای صندوق های رای، باردیگر موجب شرمساری و شکست دشمان انقلاب و اسلام خواهند شد.