امروز : 9 خرداد 1399 - 07:35 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
نماینده ولی فقیه در استان لرستان خواستار تبیین آثار و برکات پرداخت زکات در جامعه شد
لینک ثابت       تعداد بازدید : 1710 بار       تاریخ انتشار : 7 خرداد 1392 ساعت 07:35

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد فلسفه زکات را کمک به فقرا و رفع فقر در جامعه اسلامی دانست و بیان داشت: از متولیان امر در ستاد زکات می خواهیم که در زمینه مصرف زکات دقت لارم را به خرج دهند و سهم فقرا را نادیده نگیرند.

حجت الاسلام سید احمد میرعمادی ظهر سه شنبه در ستاد زکات استان با اشاره به ضرورت احیا و تقویت فریضه زکات در استان اظهار داشت: در این راستا امکاناتی که در اختیار ستاد زکات استان قرار دارد باید برای ترویج و تبلیغ این فریضه مورد استفاده قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مسئله معرفی و تبلیغ فریضه زکات دارای اهمیت است، ادامه داد: در این زمینه رسانه های مختلف نقش مهم و موثری دارند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان بر توجه بیشتر صدا و سیمای مرکز لرستان به تبلیغ فریضه زکات تاکید کرد و بیان داشت: با توجه به جامعه هدف و مخاطبان صدا و سیما، رسانه ملی نقش موثری در این زمینه می تواند ایفا کند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر استفاده از نیروی فکری، قلم و دیگر قابلیت های رسانه ای استان برای ترویج زکات افزود: از طرف دیگر دستگاههای فرهنگی مانند سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه های علمیه و آموزش و پرورش نیز در این زمینه رسالت مهمی دارند.

وی از مبلغان دینی خواست که در زمینه ترویج فرهنگ زکات اهتمام ویژه ای به خرج دهند و عنوان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی می تواند در این راستا از طرفیت روحانیون مستقر و طرح هجرت استفاده کند.

امام جمعه خرم آباد همچنین نقش آموزش و پرورش را در این زمینه کلیدی دانست و گفت: معلمان باید در مدارس ضمن معرفی فریضه زکات به اهمیت ادای این فریضه الهی بپردازند.

حجت الاسلام میرعمادی از فرمانداریهای سطح استان خواست که از ظرفیت دهیاریها و بخشداری ها برای تقویت پرداخت زکات استفاده کنند و گفت: فرمانداران با ارتقا سطح آگاهی دهیاران و شوراهای روستا می توانند بستر مشارکت مردم در پرداخت زکات در استان را فراهم سازند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت دقت در مصرف زکات در استان تاکید کرد و بیان داشت: متاسفانه سهم فقرا در مسئله زکات کمتر دیده می شود و به نظر می رسد یکی از عواملی که موجب شده مردم در پرداخت زکات مشارکت مطلوب تری ندارند کم توجهی متولیان به پرداخت سهم فقرا در زکات است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد فلسفه زکات را کمک به فقرا و رفع فقر در جامعه اسلامی دانست و بیان داشت: از متولیان امر در ستاد زکات می خواهیم که در زمینه مصرف زکات دقت لازم را به خرج دهند و سهم فقرا را نادیده نگیرند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه امروز در جامعه فقرا و نیازمندان زیادی وجود دارد، تصریح کرد: اگر سهم فقرا در مصرف زکات مورد توجه قرار نگیرد اثر و برکت این فریضه از دست می رود.

وی با بیان اینکه اگر مردم بدانند زکات پرداخت شده صرف خود مردم و رفع مشکلات نیازمندان می شود با جان و دل در این زمینه مشارکت می کنند، یادآور شد: اسلام در تکلیف کردن فریضه زکات به دنبال این بوده که چهره کریح فقر در جامعه اسلامی ریشه کن شده و فاصله طبقاتی از بین برود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد خواستار تبیین آثار و برکات پرداخت زکات در جامعه شد و بیان داشت: اگر سهم کامل زکات از سوی افراد پرداخت شود ما شاهد فقر در جامعه اسلامی نخواهیم بود.