امروز : 24 آذر 1397 - 08:25 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
آیت آلله میرعمادی:فتح خرمشهر سیلی محکمی به متجاوزان و مستکبران و زورگویان عالم بود.
لینک ثابت       تعداد بازدید : 396 بار       تاریخ انتشار : 3 خرداد 1396 ساعت 08:25
نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت:فتح خرمشهر سیلی محکمی به متجاوزان و مستکبران و زورگویان عالم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، صبح امروز مراسم گرامی داشت سوم خرداد و سالروز عملیات غرور آفرین بیت المقدس و فتح خرمشهر با حضور نیروهای کشوری و لشکری و جمعی از مسوولانلرستان در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان برگزار شد.

آیت الله سید احمد میر عمادی نماینده ولی فقیه در استان در این مراسم با بیان اینکه فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است اظهار داشت: اگر تاریخ 8 ساله دفاع مقدس را مرور کنیم می‌توانیم دوران دفاع مقدس را به دو مقطع اساسی تقسیم کنیم؛ مقطع اول از آغاز جنگ و شروع تجاوز بعثی‌های عراق به میهن اسلامی تا آزادی فتح خرمشهر و مقطع دوم از آزادی خرمشهر تا پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی.

وی ادامه داد: مقطع اول دورانی است که سیاست و استراتژی ایران اسلامی؛ استراتژی نظامی بوده اما مقطع دوم، سیاست و استراتژی ایران؛ سیاست سیاسی و به دنبال محکومیت متجاوز و پیروزی کامل ایران اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه فتح خرمشهر اوج رزم رزمندگان بود تصریح کرد: فتح خرمشهر تحقق وعده‌های الهی بر نصرت و پیروزی مومنان است، خداوند در آیات متعدد با تاکید فراوان می‌فرماید که ما حتما مومنان را یاری می‌کنیم و این خود انگیزه و دلگرمی قوی به نیروهای مسلح می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: پیام فتح خرمشهر همین است که جبهه نور پیروز است، جبهه نور نفوذ ناپذیر است، جبهه نور همیشه غالب است چون قدرت لایزال الهی را پشتیبان خود دارد، و امروز مردم ایران ثابت کرده‌اند که در تمام صحنه‌ها حماسه سازند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه فتح خرمشهر سیلی محکمی به متجاوزان و مستکبران و زورگویان عالم بوده است گفت: مردم ایران اسلامی در 8 سال دفاع مقدس حماسه‌ها آفریدند که یک نمونه آن حماسه فتح خرمشهر بوده است، این حماسه سازی روش ملت بزرگ ایران اسلامی است.

وی افزود: آن روزی که مردم در عرصه نظامی و سیاسی حماسه می‌آفریدند بد نیست مرور کنیم بر حماسه‌هایی که در عملیات متعدد با پشتوانه الهی و نیروی قوی ایمان، اعتماد و اطمینان به خداوند متعال یکی پس از دیگری موفقیت‌هایی را کسب کردیم.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه اولین دوره ریاست جمهوری با مشارکت 10 میلیونی مردم انجام گرفت اظهار داشت: امروز بیش از 40 میلیون نفر در انتخابات ریاست جمهوری به پای صندوق‌های رای آمدند که خود یک حماسه بی نظیر بوده است.اگر روزی در 31 شهریور دشمن به سرزمین ایران حمله کرد، آن روز نیروی اندکی داشتیم که در برابر متجاوزان ایستادگی کردند اما در پایان جنگ و در عملیات مرصاد همه مردم متحد شدند تا در برابر نفاق و شرک و کفر و ظلم بایستند.

آیت الله میر عمادی با اذعان به اینکه ایستادگی و مقاومت مهمترین درس فتح خرمشهر است تصریح کرد: اگر روزی مردم از 10 میلیون رای شروع کرده‌اند و امروز به بیش از 40 میلیون رسانده‌اند این پیام روشنی به دنیا دارد و آن این است که مردم ایران پای انقلاب، نظام و رهبر ایستاده‌اند.

وی با بیان این موضوع که امروز کشورهای منطقه همانند عربستان باید بدانند که آزموده را آزمودن خطاست گفت: شما یک بار در سال 1359 در حمایت از رژیم صدام تمام توان را به کار گرفتید و همین قرارداد بزرگ تسلیحاتی را با آمریکا بستید، از سلاح های سبک گرفته تا سلاح‌های سنگین و شیمیایی را خریداری و در اختیار صدام زبون قرار دارید اما نتیجه‌اش چیزی جز رسوایی نبوده است.

امام جمعه خرم‌آباد افزود: آمریکا و رئیس جمهور آمریکا باید برای بلعیدن میلیاردها دلار از عربستان سعودی خوش رقصی کند و چقدر برای عربستان ننگ است بعد از آنکه قراردادها بسته شد رئیس جمهور آمریکا به حاکمان عربستان بگوید که شما خودتان باید دشمنتان را دفع کنید؛ این پیام روشنی بوده است برای رژیم آل سعود یعنی آمریکا در برابر قدرت ایران احساس ضعف و زبونی می‌کند و به خود جرات تجاوز و حمایت از تجاوزگران را نمی‌دهد.

آیت الله میر عمادی با بیان اینکه تازه به دوران رسیده‌های سیاست حتی سیاست مداری را بلد نیستند اظهار کرد: آنچه که در جنگ و در عرصه نظامی و سیاسی تعیین کننده است قدرت و اقتدار ملی است؛ کشوری که مردمش 40 میلیون رای در داخل صندوق‌های رای می‌اندازند یعنی 40 میلیون نیروی مسلح و آماده برای دفاع از انقلاب و نظام دارد.

وی ادامه داد: فتح خرمشهر به ما نشان داد که آنچه که باعث پیروزی است ایمان به خداوند، وحدت و انسجام ملی و نا امیدی از غیر خداوند است و با داشتن نیروی الهی یعنی تمام قدرت را در اختیار داریم.

آیت الله میرعمادی گفت: به نظر می‌رسد بهتر است که حاکمان آل سعود به خود بیایند و عملیات بیت المقدس و سایر عملیات‌ها را مرور کنند و فتح خرمشهر را در ذهنشان داشته و همیشه تصویر ذلت گونه نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس را جلوی چشمان خود مجسم کنند.

انتهای پیام/