امروز : 25 آذر 1397 - 02:46 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
حضرت آیت الله میرعمادی:بگذارید جوانان کار کنند.
لینک ثابت       تعداد بازدید : 459 بار       تاریخ انتشار : 15 ارديبهشت 1396 ساعت 02:46

آیت‌الله سید احمد میرعمادی، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: شهادت تعدادی از مرزبانان دلاور ما در پاسگاه مرزی میرجاوه استان سیستان و بلوچستان جزو حادثه‌های تلخ هفته اخیر بود، که توسط تروریست‌ها ناجوان‌مردانه به شهادت رسیدند.

وی افزود: انتظار داریم مسوولان عوامل این حادثه را شناسایی کرده و برخورد قاطع با آن‌ها داشته باشند.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به ریزش معدن یورت گلستان عنوان کرد: ضایعه تلخ و دردناک فرزندان زحمت‌کش این مملکت و کارگران مصدوم معدن استان گلستان یکی دیگر از وقایع دردناک هفته اخیر است که واقعا مظلومانه جان باخته‌اند.

آیت‌الله میرعمادی ادامه داد: این کارگران با حداقل امکانات زحمت ‌می‌کشیدند و رفتن به آن تونل وحشت آور بوده‌ است و این در حالی است که مسوولان باید تا قبل از آنکه حادثه‌ای پیش نیامده بود، به فکر کارگران می‌افتادند.

وی با بیان اینکه این افراد کارگرانی بودند که برای امرار معاش خود به سخت‌ترین کار تن داده‌اند و شب‌ها باید در تونل می‌خوابیدند، تا رگه‌های زغال را بیرون بیاورند، گفت: این اتفاق را تسلیت می‌گوییم و برای آنها شفای عاجل می‌طلبیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان به هفته سربازان گمنام امام زمان اشاره و بیان کرد: یکی از نعمت‌های بزرگی که امروز از آن برخورداریم نعمت امنیت است که این امنیت ما محصول تلاش و مجاهدت‌های عده‌ای از جوانان مومن، انقلابی، متدین و ولایمتدار است که با عنوان سربازان گمنام امام زمان(عج) اقدامات خوبی را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد:سربازان گمنام امام زمان با تلاش و کوشش امنیت را برای ما به ارمغان آورده و توطئه‌های دشمن را خنثی کرده و شیاطین را کنترل می‌کنند.

آیت‌الله میرعمادی با تاکید به اینکه وزارت اطلاعات ما امروز مقتدرترین دستگاه امنیتی در دنیا است، ابراز داشت: عملکرد این دستگاه را هیچ دستگاه امنیتی در دنیا نتوانسته داشته باشد.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد اضافه کرد: سربازان ما از اقدامات تروریستی که می‌خواست صورت بگیرد جلوگیری کردند،و سلاح‌ها، بمب‌ها و کمربندهای انفجاری که می‌خواست وارد کشور شود توسط سربازان گمنام امام زمان کشف و خنثی شد و این در حالی است مردم بی‌خبرند.

وی خاطر نشان کرد:در مقابله با جریان ضدانقلاب چه در داخل و خارج کشور و ماجرای دستگیری ریگی مشاهده کردیم که آن‌ها با چه قدرتی عمل‌ کردند.

امام‌جمعه خرم‌آباد اضافه کرد: مجموعه سربازان گمنام امام زمان با چتر اطلاعاتی خود برای ما امنیت بر ارمغان می‌آورند و نیروهای وزارت اطلاعات از پشتوانه مردمی برخوردارند.

آیت الله میرعمادی گفت: وزارت اطلاعات وابسته به هیچ جناحی نبوده و بر محور ولایت عمل کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بسیج سازندگی توانسته است با جذب جوانان در امر سازندگی کشور اشتغال ایجاد کند، گفت: عملکرد آن الگویی برای فقر زدایی، محرومیت‌زدایی و فعال کردن نسل جوان برای خدمت به مردم است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه امور باید به جوانان سپرده شود، عنوان کرد: مسوولان باید نگاه واقع‌گرانه به جوانان داشته باشند، چراکه جوانان دارای قدرت هستند، پس چرا به آنها مسوولیت نمی‌دهیم.

آیت‌الله میرعمادی افزود:در جامعه جوانان تحصیل کرده زیادی داریم که دارای مدرک دکترا و فوق دکترا بوده و بیکار هستند و این در حالی است که عده‌ای ۳۰ سال خدمت کرده و باز هم‌ مسوولیت می‌گیرند‌.

وی ادامه داد: چرا بعضی‌ها که بازنشسته شده‌اند‌، کار را رها نمی‌کنند؟ و باید به آن‌ها گفت بس است، بگذارید جوانان کار کنند.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد با اشاره به انتخابات گفت: انتظار این است مردم حضور حماسی در انتخابات داشته باشند.

وی خطاب به کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا گفت: در تبلیغات یک نکته به تمام کاندیداها چه ریاست جمهوری و چه شورای شهر اعلام می‌کنیم، که حریم اسلامی را رعایت کنند و حرمت‌شکنی نکنند.

آیت‌الله میرعمادی افزود: شکستن حریم اسلامی حرام است و به بهانه تبلیغات بعضی‌ها حرمت شکنی کرده‌اند لذا باید از شوراهای اسلامی مواظبت کرد که افراد متعهد و دیندار وارد صحنه شوند.

باتشکر خبرگزاری فارس لرستان