امروز : 25 آذر 1397 - 02:48 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
مناظره‌ها فرصتی برای روشنگری؛ کاندیداها تقوای سیاسی داشته باشند
لینک ثابت       تعداد بازدید : 436 بار       تاریخ انتشار : 9 ارديبهشت 1396 ساعت 02:48

آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با شفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا سبب کرامت و فضیلت انسان می شود.

مهم ترین اعمال در ماه شعبان صلوات بر پیامبر و آل پیامبر(ص) است

وی با اشاره به حدیثی بیان داشت: از امام حسین(ع) سوال کردند که کرامت و فضیلت انسان به چیست؟ ایشان پاسخ دادند کرامت و فضیلت انسان به کنترل زبان و همچنین بذل و بخشش و احسان به دیگران است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با تبریک حلول ماه شعبان، اعیاد شعبانیه و میلاد ستارگان آسمان امامت و ولایت اظهار داشت: سوم شعبان سالروز ولادت امام حسین(ع)، چهارم شعبان سالروز ولادت حضرت ابوالفضل(ع) و پنجم شعبان نیز سالروز ولادت امام سجاد(ع) است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به به حدیثی از پیامبر(ص) که ماه شعبان، ماه من است و خدا رحمت کند کسی را که در این ماه مرا یاری کند افزود: سوال اینجاست که ما با چه کاری می توانیم در ماه شعبان پیامبر(ص) را یاری کنیم؟ که جواب آن این بوده که یاری کردن به پیامبر(ص) به اجرای فرمان، دستور و سنت رسول خداست.

وی سنت رسول خدا را صدقه دادن، روزه گرفتن، مناجات با خدا، نماز اول وقت و ... عنوان کرد و گفت: یکی از اعمالی که به شیعیان در ماه شعبان سفارش شده صلوات بر پیامبر و آل پیامبر(ص) است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: در کتاب مفاتیح الجنان صلوات خاصه امام سجاد(ع) نقل شده و هر روز ماه شعبان و نیمه ماه شعبان باید این صلوات را خواند و بهترین ذکر در ماه شعبان صلوات است.

پاسداری از انقلاب و اسلام وظیفه پاسداران است

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه طلیعه ماه شعبان ولادت امام حسین(ع) بوده که مظهر شجاعت، جوانمردی، ایمان و ایثار است و این امام بزرگوار با نهضت و قیام خود اسلام را زنده کرد گفت: این روز را روز پاسدار نامگذاری کرده اند و پاسداران با الگو گیری از امام حسین(ع) باید مظهر شجاعت، شهامت، جوانمردی، ایمان و ایثار باشند.

وی با اشاره به شجاعت، جوانمردی و ایثار پاسداران در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: پاسداری از اسلام، انقلاب و ارزش های دینی وظیفه دیگر پاسداران است و هر جایی که خطر دشمن، جنگ نرم، جنگ سخت، نفوذ و ... باشد پاسداران در مقابل آن ایستادگی کرده اند و از ارزش ها و دستاوردهای انقلاب حفاظت کرده اند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد بیان داشت: همچنین در عرصه سازندگی نیز پاسداران و سپاه مظهر ما می توانیم شده اند.

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با اشاره به میلاد امام سجاد(ع) و روز جانباز بیان داشت: جانبازان اسطوره مقاومت و ایثار بوده اند و امروز سند حقانیت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

رتبه اول بیکاری زیبنده لرستان نیست

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۱۱ اردیبهشت و روز جهانی کار و کارگر بیان داشت:اهمیت کار و ارزش کارگر بر کسی پوشیده نیست و در اسلام بالاترین و والاترین عبادت جهاد در راه خدا است و در روایات نیز آمده است که عرق کارگر به اندازه خون شهید ارزش و تقدس دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه کارگر بوده که سنگر اقتصادی را می چرخاند و تولید ایجاد می کند ادامه داد: امسال که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری شده، کارگر نقش مهمی در تولید دارد و در این راستا باید به مسئله کار و ایجاد اشتغال توجه جدی داشته باشیم.

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه بیکاری زیبنده ایران نیست، رتبه اول بیکاری زیبنده لرستان و مردم این استان نیست گفت: باید زمینه اشتغال در لرستان فراهم آید و کار ایجاد شود و این امر نیز وظیفه حکومت و دولت است.

وضعیت کارگران ساختمانی دردناک است

وی با تاکید بر اینکه تجلیل از کارگر در گرو استفاده از تولیدات داخلی بوده و این در حالیست که کارگر زحمت می کشد و تولید می کند اما ما به سراغ تولیدات خارجی می رویم افزود: باید به حقوق کارگر توجه شود چرا که امروز وضعیت اقتصادی و معیشتی کارگران مناسب نیست به خصوص قشر کارگران ساختمانی فشار فراوانی را متحمل می شوند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه کارگران ساختمانی هر روز بر سر خیابان و میدان می ایستند و این در حالیست که با توجه به رکود حاکم در حوزه مسکن با دست خالی به خانه بر می گردد گفت: وضعیت این قشر از کارگران بسیار دردناک است.

آیت الله میرعمادی همچنین با اشاره به کارگران شهرداری ها، فضای سبز و ... گفت: وضعیت این قشر نیز به هیچ عنوان مناسب نبوده و هر روز به ما نامه می نویسند و درخواست رفع مشکلات را دارند و ما نیز تذکر های لازم را می دهیم.

تاخیر در پرداخت حقوق کارگران شهرداری

وی با تاکید بر اینکه وضعیت این کارگران قابل تحمل نیست و سه تا چهار ماه حقوق دریافت نمی کنند گفت: مسئولان شهرداری پاسخگو باشند که یک کارگر که سه تا چهار ماه بوده حقوق نگرفته با چه می خواهد زندگی کند؟ حقوق کارگران نباید ضایع شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: جای تاسف است که مسئولان بر عکس سفارش پیامبر که فرمودند که حقوق کارگر قبل از خشک شدن عرق او باید پرداخت شود، عمل می کنند و پرداخت حقوق او را چها ماه به تاخیر می اندازند، مسئولان حال چگونه در روز قیامت جواب خدا و پیامبر را می دهند؟ مسئولان رحم کند، تعهد و دلسوزی داشته باشید.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: مجموعه ای که دائمان «نق» می زند و کار نمی کند بدون یک روز تاخیر حقوقش پرداخت می شود اما در حق این قشر که جزء خدا کسی را ندارند ظلم می شود.

ضرورت ارائه مهارت تولید و اشتغال به نسل دانش آموز توسط معلمان

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت شهید مطهری و روز معلم اشاره کرد و بیان داشت: رسالت معلمی، رسالت انبیاست و جایگاه معلمان مانند جایگاه پیامبران الهی است و امروز رسالت معلمان بسیار سنگین است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه اولین رسالت معلمان ایجاد روحیه تفکر انقلابی در میان دانش آموزان است و معلمان امروز باید نسل چهارم انقلاب را پرورش دهند و این امر با تقویت تفکر، تعقل، روحیه انقلابی در بین دانش آموزان محقق می شود.

آیت الله میرعمادی بر ضرورت بالا بردن توان علمی، خلاقیت، نوآوری، ابتکار دانش آموزان تاکید کرد و گفت: رسالت معلمان امروز تربیت انسان های مومن و انقلابی و همچنین متناسب با زمان است.

وی با تاکید بر اینکه رسالت دیگر معلمان آموزش و تعلیم اشتغال و تولید است و معلمان باید مهارت های لازم برای ایجاد اشتغال و تولید را در بین در آموزان به وجود آورند گفت: معلم باید چرخ تولید و اشتغال را در همان دوران جوانی و نوجوانی دانش آموزان به حرکت درآورد.

ایجاد اشتغال و تولید با تکیه بر ظرفیت های داخلی محقق می شود

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله برگزاری انتخابات و سخنان مقام معظم رهبری در روز عید مبعث اشاره کرد و بیان داشت: در سخنان مقام معظم رهبری دو نکته اساسی و مهم وجود داشت که یکی از آنها خطاب به کاندیدها این بود که در تبلیغات خود به مردم قول دهند که نگاهشان به ملت، ظرفیت ها و توانمندی های داخلی باشد و نگاهشان به بیرون مرزها نباشد.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه رشد اقتصادی با تکیه بر توانمندی های داخلی امکان پذیر است ادامه داد: ایجاد اشتغال و تولید با تکیه بر ظرفیت های داخلی امکان پذیر است.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه نکته دوم در سخنان مقام معظم رهبری خطاب به مردم ایمان، اعتقاد، اتحاد و ایستادگی در صحنه انتخابات بود گفت: ایشان در سخنان خود فرمودند که مردم انتخابات را حق خود و مملکت خود بدانند و با اعتقاد به این موضوع وارد صحنه انتخابات شوند.

مناظره ها به میدان تخریب و تهمت تبدیل نشود

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین در ادامه سخنان خود به پخش مناظره های زنده تلویزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: خیلی از مردم منتظر هستند ببینند در این مناظرات چه چیزی صورت می گیرد و به طور حتم این مناظره ها فرصتی برای آگاهی بخشی مردم، روشنگری، اعلام برنامه ها و همچنین ارائه راه حل مشکلات است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه کاندیداها باید توجه داشته باشند این مناظره های زنده به میدانی برای تاختن به یکدیگر، تهمت زدن، و تخریب یکدیگر تبدیل نشود گفت: مردم در این مناظره ها گوش می دهند و درک می کنند که چه کسی قدرت مدیریت کشور را دارد و چه کسی صاحب برنامه است و چه کسی از همان ابتدا صداقت و درستی را دنبال می کند.

وی با تاکید بر اینکه مناظره ها باید برای نقد عملکردها و برنامه ها به صورت کارشناسانه باشد، نه اینکه میدانی برای جوسازی بیهوده، کم فایده و خدایی ناکرده تنش، توهین و بر خلاف منطق و اخلاق باشد افزود: کاندیداها در مناظره ها باید اسوه و الگو باشند و از روش غربی ها تبعیت نکنند و روش اسلامی را دنبال کنند چرا که انتظار مردم از آنها داشتن تقوای سیاسی، صداقت و درستی در عمل و گفتار است.