امروز : 24 آذر 1397 - 08:25 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
حضرت آیت الله میرعمادی:سپاه پاسداران صدها توطئه دشمن را کشف و مقابله کرد
لینک ثابت       تعداد بازدید : 605 بار       تاریخ انتشار : 2 ارديبهشت 1396 ساعت 08:25

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به نقش سپاه در مقابله با صدها توطئه دشمنان انقلاب گفت:همه باید نسبت به نظر شورای نگهبان در مورد احراز صلاحیت‌ها تمکین کنند.

آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با سفارش مردم به تقوای الهی اظهار داشت: در حدیثی پیامبر گرامی اسلام می فرماید چهار گروه اهل بهشت هستند و آتش جهنم بر آنها حرام است؛ اول انسان با وقار و متین، دوم انسان خون گرم و خوش رو، سوم انسان نرم خو و مهربان و چهارم انسان آسان گیر.

وی یادآور شد: این حدیث نشان می دهد که روابط اجتماعی و معاشرت مسلمانان با یکدیگر چگونه باید باشد.

امام موسی کاظم(ع) اسوه صبر و استقامت

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه و ۲۵ ماه رجب سالروز شهادت هفتمین ستاره آسمان امامت و ولایت حضرت امام موسی کاظم گفت: شهادت این امام همام را به شما تسلیت عرض می کنم.

وی با بیان اینکه همه ائمه فضائل و کمالات را به صورت کامل دارا بودند و اسوه بودند اما باتوجه به شرایط زمانی برخی از صفات از سوی بعضی از ائمه برجسته می شد، تصریح کرد: از ویژگی های مهم امام موسی بن جعفر صبر و استقامت بوده است؛ این امام اسوه صبر و استقامت بوده است و در برابر گروه های انحرافی که بعد از شهادت امام صادق به وجود آمده بودند معارف حقه الهی را تبین فرمودند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه صبر و استقامت امام موسی بن جعفر در برابر زمامداران عصر خود بوده است و به همین جهت امام را از این زندان به آن زندان منتقل می کردند، افزود: امام موسی کاظم تمام سعی اش بر این بوده که امامت و ولایت را تثبیت کند و صبر و استقامت ایشان به گونه ای بوده که در بدترین شرایط در زندان به سر می برد به ویژه در زمان هارون الرشید.

برپایی حکومت الهی مهم ترین فسلفه بعثت است

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سه شنبه ۲۷ ماه رجب روز مبعث نبی مکرم اسلام اظهار داشت: این عید سعید مبعث را تبریک می گویم؛ به ویژه شب ۲۷ ماه رجب که شب بسیار مهمی است و اعمالی برای آن در کتاب مفاتیح الجنان وارد شده است.

وی با بیان اینکه بعثت سرآغاز حرکتی است که به سعادت جاودانه بشر منتهی می شود، آیات قرآن و روایات را ملاحظه کنید، فسلفه بعثت پیامبران چیست؟ فلسلفه بعثت تبیین دین، تعلیم و تربیت، تلاوت آیات الهی و تفسیر کلام خدا و مبارزه با طاغوت است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه از مهم ترین فلسفه بعثت اقامه عدل و برپایی حکومت الهی است، حکومتی که در سایه آن انسان ها به عبادت و بندگی خدای متعال بپردازند و با تقرب به خدا مسیر تکامل را طی کنند و به کمال به نهایی برسند، افزود: انسان به واسطه عبادت و بندگی خدا در سایه حکومت الهی و مبارزه با طاغوت و هوای نفس به سعادت جوادانه می رسد و از این رو می توانیم بگوییم بعثت آغاز حرکت تکاملی بشر است.

حادثه طبس یک معجزه الهی است

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با اشاره به ۵ اردیبهشت ماه سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در طبس بر اثر طوفان گفت: این امر یکی از حوادث مهم در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است، حادثه طبس یک معجزه الهی است؛ آمریکایی ها نقشه کشیدند و با تمام تجهیزات آمدند که نظام را از بین ببرند و وقتی وارد طبس شدند در شب و تاریکی خداوند امدادهای غیبی اش را نصیب ملت ایران کرد و ماموارن اش شن های طبس بودند تا آمریکایی ها را از پای درآورند.

وی با بیان اینکه حادثه طبس یک معجزه الهی و مایه عبرت است، عبرت برای ما که بدانیم اگر برای خدا کار کنیم خدا یار و یاور ماست، عبرت برای دشمنان این ملت که بدانند این ملت در برابر شیطنت ها و توطئه ها خدا را دارد، تصریح کرد: ملت با نصرت الهی در برابر تمام تهدیدها ایستادگی می کند و به پیروزی می رسد، نباید این حوادث تاریخی را فراموش کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: رئیس جمهور نادان آمریکا باید بداند تهدید و تحریم تجربه ۳۸ ساله این ملت است و ملت در برابر آنها ایستادگی کرد چون خدا و نصرت الهی را دارد.

سپاه پاسداران صدها توطئه دشمن را کشف و مقابله کرد

آیت الله میرعمادی در بخش دگیری از سخنان خود به دوم اردیبهشت ماه سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: سپاه از بدو تاسیس تا کنون منشا خیر و برکت بوده است، از همان آغاز تاسیس سپاه مسئولیت هدایت جنگ را به عهده گرفت و با فداکاری و ایثار و با بسیج نیروهای مسلح توانست در این میدان هشت ساله پیروز شود و خاک میهن اسلامی از اشغال متجاوزان بعثی آزاد بشود.

وی با بیان اینکه بعد از جنگ هم در هر کجا که مسئله توطئه و شیطنت و براندازی بود سپاه در مقابله با آنها نقش داشته و ده ها و بلکه صدها توطئه دشمنان علیه انقلاب را سپاه کشف و مقابله کرد و جلوی نفوذ دشمن را گرفت و بعد از جنگ در سازندگی کشور نقش آفرینی کرد، تصریح کرد: اجرای هزاران طرح و پروژه توسط سپاه در این کشور نشان می دهد با همت جوانان کارهای ناشدنی انجام شد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه در لرستان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) در جهت محرومیت زدایی نقش آفرینی کرده و در حال حاضر محرومیت زدایی از ۵ دهستان محروم استان را با ۵۳ پروژه در برنامه خود دارد، گفت: از خداوند می خواهیم سپاهیان ما را نصرت و پیروی عنایت کند.

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه با اعلام اسلامی تایید شدگان کاندیداهای ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا فضای تبلیغات انتخاباتی شروع می شود، تصریح کرد: بر اساس قوانین شورای نگهبان به وظیفه خود عمل کرد و صلاحیت ها را بررسی کرد و چند نفر از افرادی که صلاحیت داشتند را اعلام کرد.

همه در مورد نظر شورای نگهبان تمکین کنند

وی با تاکید بر اینکه همه باید نسبت به قانون تمکین کنند و خودکامگی، دیکتاتوری، خودسری و فتنه انگیزی معنایش تمرد از قانون است و معنایش این است که در مورد اینگونه افراد حق به جانب شورای نگهبان بود که احراز صلاحیت نشوند، افزود: وقتی نهادی رسمی مطابق قانون وظیفه خود را انجام می دهد همه باید تمکین کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه خود کاندیداها و طرفداران آنها تلاش می کنند که مردم را به سوی خود جلب کنند و این یک امر طبیعی است اما باید اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند و ما مسلمانیم و نظام ما نظام اسلامی است و دین ما دین اخلاقی است، اظهار داشت: همه وظیفه دارند اخلاق را رعایت کنند؛ مبادا در این راه از روش های غلط و برنامه های غلط استفاده کنند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه هزینه کردن اموال کلان و گزاف برای رسیدن به قدرت هیچ توجیه شرعی ندارد، تصریح کرد: تخریب و تهمت به جریان مقابل بر خلاف شرع و اخلاق و تقوا و ایمان است.

وی با اشاره به اینکه برخی ژستی می گیرند و اصل نظام را زیر سوال می برند که این ها روش غلط تبلیغات است و باید مسئولان با این موضوع مقابله کنند و مردم هم متذکر شوند، یادآور شد: حفظ آرامش جامعه و دوری از تنش بسیار مهم است.

به گزارش خبرنگار مهر،