امروز : 25 آذر 1397 - 02:46 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
آیت الله میرعمادی:تحقق اقتصاد مقاومتی با مدیران انقلابی/از تولید کنندگان حمایت شود
لینک ثابت       تعداد بازدید : 436 بار       تاریخ انتشار : 31 فروردين 1396 ساعت 02:46

نماینده ولی فقیه در لرستان:

تحقق اقتصاد مقاومتی با مدیران انقلابی/از تولید کنندگان حمایت شود

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد تاکید کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو استفاده از مدیران انقلابی و کارآمد است.
آیت الله میرعمادی صبح پنج شنبه در دومین کنفرانس بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری لرستان در سخنانی با اشاره به مبانی اقتصاد مقاومتی در عرصه تولید اظهار داشت: هر کشوری که به سمت پیشرفت، رشد و ترقی بخواهد قدم بردارد نیازمند به یک الگو است، الگویی که متناسب با آن کشور و شرایط آن کشور باشد.

ایران بهترین الگوی اقتصاد مقاومتی است

وی با بیان اینکه بدون داشتن الگو و برنامه امکان پیشرفت و توسعه وجود ندارد عنوان کرد: کشور پهناور و قدرتمند ایران اسلامی با توجه به شرایطی که دارد الگوی متناسب برای پیشرفت اقتصاد مقاومتی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه ایران می خواهد با حفظ استقلال، هویت اسلامی و روحیه انقلابی پیشرفت کند و یقینا وابسته به هیچ قدرت مادی نباشد گفت: این که کشوری با حفظ استقلال و حفظ هویت خود بدون وابستگی به غرب و شرق بخواهد در برابر فشارها و تحریم ها و ظلم ها پیشرفتی داشته باشد یقینا بهترین الگو اقتصاد مقاومتی است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی مجموعه سیاست هایی است که در کنارش نیازمند به مدیران توانمند، کارآمد، انقلابی و با روحیه جهادی است افزود: در ایران از این افراد کم نیستند و به تجربه ثابت شده که سخت ترین کارها و پیچیده ترین کارها را با روحیه انقلابی و جهادی و با تعهد و دلسوزی در کشور به ثمر رساندیم.

اقتصاد مقاومتی با داشتن مدیران انقلابی تحقق می یابد

وی با بیان اینکه آنچه را که در پیشرفت اقتصادی به عنوان مبانی اقتصاد مقاومتی مطرح است در درجه اول داشتن برنامه، در درجه دوم مجریان و مدیران متعهد و انقلابی و در درجه سوم مسئله کار و تلاش است افزود: مولفه مهم و تاثیر گذار برای پیشرفت و از اصول اساسی اقتصاد مقاومتی مسئله کار و تلاش است که در فرهنگ اسلامی ما به عنوان عبادت تلقی شده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه در فرهنگ اسلامی ما مسئله کار و تلاش به عنوان عامل اصلی برای حفظ هویت دینی مطرح شده است گفت: در تاریخ شخصیت امام علی(ع) به عنوان یک سیاستمدار عادل، عبادت گری بی نظیر و فعال اقتصادی که نظیر ندارد مطرح شده و و ما ایشان را مرد اقتصاد و تولید می دانیم و الگوهایی داریم که کار کردن را عبادت می دانند و به طور حتم این یکی از مبانی اقتصاد مقاومتی در تولید است.

ضرورت حمایت از تولید کنندگان

آیت الله میرعمادی با تاکید بر ضرورت حمایت از تولید کنندگان و سرمایه گذاران گفت: یقینا سرمایه گذاران نیاز به پشتیبانی مادی و معنوی دارند.

وی با بیان اینکه یک تولید کننده باید بدون دغدغه در عرصه اقتصادی فعالیت اقتصادی داشته باشد و بسترهای لازم برای این کار فراهم شود گفت: یکی از بخش های حمایت از تولید کنندگان مسئله حمایت از سرمایه گذار است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه حمایت از تولید کنندگان خواسته و اراده عمومی مردم است گفت: در لرستان همه بسترهای لازم برای حمایت از تولیدکنندگان فراهم است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه مردم لرستان مردمی خون گرم، با صفا، مهمان نواز، ولایتمدار و انسان های قدرشناسی هستند گفت: در لرستان هیچ کسی خدمتی نکرد مگر آنکه مردم استان از او قدرشناسی کردند.

وی با بیان اینکه این مردم لیاقت و شایستگی برای خدمت و سرمایه گذاری را دارند افزود: بر اساس آمارها استان لرستان از ضریب امنیتی بسیار بالایی برخودرار است و از بدو پیروزی انقلاب تا کنون کوچکترین کاری که مضر به امنیت استان و امنیت ملی باشد انجام نداده است.

بسترهای سرمایه گذاری در لرستان فراهم است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: همچنین خوشبختانه امروز مسئولان استان با تمام وجود برای همکاری آماده هستند و نمونه های اتفاق افتاده گواه بر وجود این همکاری هست.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه بسترهای معنوی برای حمایت از سرمایه گذاران در لرستان فراهم است تصریح کرد: این بسترهای معنوی امید بخش ایمان، تقوا و تعهد مردم و همچنین وحدت و انسجام حاکم بر استان است.

وی با تاکید بر اینکه اجر و پاداش الهی که برای تولید کنندگان و سرمایه گذاران است مخفی نیست گفت: خداوند به کسانی که برای خدا و خدمت به نیازمندان کار می کنند پاداش می دهد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امروز در استان لرستان که مردمی عاشق ولایت و رهبری هستند و در طول تاریخ پای رهبری ایستادگی کردند خوشحال هستند که شما عزیزان برای کار ارزشمند تولید و سرمایه گذاری آمدید گفت: هر قدمی که برای تولید برداشته شود در راستای فرامین رهبر فرزانه انقلاب است و اطاعت از ولی فقیه یک واجب شرعی است.