امروز : 24 آذر 1397 - 08:27 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
آیت الله میرعمادی:رئیس جمهورانقلابی می‌خواهیم
لینک ثابت       تعداد بازدید : 538 بار       تاریخ انتشار : 27 فروردين 1396 ساعت 08:27

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: برخی از عناصر به دنبال دو قطبی کردن انتخابات هستند.

آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: بهترین درخواست از خداوند تقوا است و باید همواره این موضوع را درخواست کنیم که خدایا به ما ایمان و تقوا عنایت بفرما.

ارتش مایه غررو و افتخار کشور است

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ۲۹ فروردین و روز ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: این روز را به مردان دلاور، شجاع، پاسدار کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تبریک عرض می کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه بر اساس اصل ۱۴۳ قانون اساسی ارتش مسئولیت حفظ استقلال، پاسداری از استقلال و تمامیت عرضی کشور و حفاظت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ارتش نقش خود را در دفاع از نظام، انقلاب و تمامیت عرضی کشور به خوبی ایفا کرده است گفت: بعد از پیروزی انقلاب و در قائله کردستان ارتش با تمام قوا توطئه دشمنان را خنثی کرد و در دوران دفاع مقدس از مناطق جنوب، غرب و هرجایی که رژیم بعث وجود داشت ارتش نیز در مقابل آن حضور داشت.

وی با بیان اینکه ارتش در همه عملیاتهای دفاع مقدس حضور داشت و در کنار سایر نیروهای مسلح و بسیج در دفاع از کشور نقش اساسی داشت گفت: دادن هزاران شهید، جانباز، ایثارگر از سوی ارتش در دفاع از کشور گواه بر این مسئله است که مایه افتخار و غرور در کشور است.

انتخابات موجب اقتدار نظام می شود

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه بعد از جنگ نیز هرجا برای دفاع از نظام لازم بوده ارتش با تمام وجود حاضر بوده است گفت: مقابله با گروههای تروریستی از دیگر اقدامات ارتش بوده که همواره توطئه های تروریست ها را خنثی کرده و در خارج از مرزهای ایران نیز در دفاع از نظام حضور پیدا کرده اند.

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه شهدای مدافع حرم نیز از دیگر خدمات ارزشمند ارتش محسوب می شود گفت: ارتش امروز نیرویی مکتبی، ولایی و مردمی است و در دفاع از مردم فداکاری می کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله مهم انتخابات بیان داشت: این روزها فضای جامعه به سمت فضای انتخاباتی حرکت می کند و شرایط به فضل الهی برای برگزاری انتخابات باشکوه ۲۹ اردیبهشت ماه آماده می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه با بیان اینکه انتخابات سبب قدرت نظام، نشانه دموکراسی در ایران، حکومت مردمی و تعیین سرنوشت مردم توسط خودشان است گفت: انتخابات در ایران از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

برخی از عناصر به دنبال دو قطبی کردن انتخابات هستند

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه پنج مولفه در انتخابات تاثیر گذار است گفت: مشارکت، حضور پرشور، باعظمت و حضور حداکثری مردم در انتخابات یکی از این مولفه ها است.

وی با بیان اینکه این انتخابات نیز مایه افتخار و غرور ملی خواهد شد گفت: مردم در این انتخابات باشکوه حضور پیدا می کنند و این امر به تعبیر رهبری موجب آبروی نظام می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امیدواریم که رای ۵۰ میلیونی را در انتخابات ریاست جمهوری داشته باشیم گفت: این امر موجب می شود که قدرت ملت ایران به رخ دنیا کشیده شود.

آیت الله میرعمادی همچنین یکی از دیگر از مولفه های تاثیر گذار در انتخابات را رقابت سالم، منطقی و با رعایت اخلاق و به دور از تخریب و تهمت عنوان کرد و گفت: باید هرکسی برنامه های خود را ارائه بدهد و مبادا از زبان، قلم، رسانه برای تخریب استفاده شود.

وی با بیان اینکه برخی از عناصر منفعل در جامعه به دنبال دو قطبی کردن انتخابات ریاست جمهوری هستند گفت: این امر یک توطئه مرموز است و موجب ایجاد اختلاف شدید شده و تخریب ها و تهمت ها شروع می شود.

انتخابات باید ضریب امنیت جامعه را بالا ببرد

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه بعضی انسان های بی تقوا آنقدر تخریب و تهمت در جامعه ترویج می کنند که حتی حاضر می شوند که منافقین کور دل را تطهیر کنند گفت: منافقین این همه خیانت کردند و این در حالیست که برخی برای تخریب طرف مقابل در انتخابات دلسوز منافقین می شوند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه فضای انتخابات باید منطقی باشد و در آن استدلال، عقلانیت و برنامه وجود داشته باشد گفت: باید هرکسی توانمندی خودش را عرضه کند نه اینکه اقدام به تخریب و ایجاد فضای بی اخلاقی کند.

وی همچنین حفظ امنیت و وحدت در جامعه را یکی دیگر از مولفه های تاثیر گذار در انتخابات برشمرد و گفت: انتخابات باید ضریب امنیت جامعه را بالا ببرد و باید سبب تقویت وحدت و همبستگی در جامعه شود نه اینکه سبب اختلاف، تفرقه و ابزاری برای دشمن باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه انتخابات باید وحدت آفرین و دشمن سوز باشد تصریح کرد: سلامت انتخابات یکی دیگر از مولفه های مهم در انتخابات است و این امر در سایه رعایت قانون تحقق پیدا می کند.

در انتخابات قانون باید ملاک باشد

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه هیئت نظارت، هیئت اجرایی، کاندیداها و طرفداران آنها باید قانون را رعایت کنند گفت: ملاک باید قانون باشد و سلامت انتخابات در این بوده که مر قانون اجرا شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کسی نباید از قانون تخلف کند و در رعایت قانون سستی و سهل انگاری کند گفت: اگر مراجع چهارگانه صلاحیت بعضی از افراد را رد کرد همه باید تمکین کنند و این امر نیز باید از سوی هیئت های اجرایی و نظارت نیز رعایت شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه جای تاسف است که شنیده می شود در انتخابات شوراها هیئت اجرایی می گوید من همه را تایید صلاحیت می کنم و هیئت نظارت آنها را رد کند گفت: این تخلف از قانون است و جلوی تخلف قانون باید از همان ابتدا گرفته شود.

آیت الله میرعمادی این چه منطقی است که هیئت اجرایی می گوید من همه را تایید می کنم و هیئت نظارت رد کند؟ گفت: آقایی می گوید که مسلمانی؟ «اَشهدُ انْ لا اِلٰهَ الا الله» را بگو، و اگر گفتی پس مسلمان هستی.

وی با بیان اینکه این فرد فرق التزام عملی را با اظهار شهادتین نمی دانند چگونه می خواهد که انتخابات برگزار کند گفت:این افراد چگونه جواب خون شهدا و خدا را می دهند؟

ما رئیس جمهور انقلابی می خواهیم

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه هیئت اجرایی و نظارت نباید سهل انگاری و سستی کنند گفت: اینها امین و معتمد مردم هستند و انتظار این بوده که هیچ کس در اجرای قانون کوتاهی نکند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه همه امکانات باید برای برگزاری انتخاباتی باشکوه بسیج شود گفت:آنچه که مورد تاکید بوده همکاری دستگاههای مختلف با برگزار کنندگان انتخابات است و باید در انتخابات قانون حاکم باشد.

وی با تاکید بر اینکه در پیشگاه خداوند باید کسانی را که تایید و یا رد صلاحیت می کنیم باید پاسخگو باشیم گفت: همچنین انتخاب آگاهانه و بابصیرت مردم یکی دیگر از مولفه های تاثیر گذار در انتخابات است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه این امر باید در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا مدنظر قرار گیرد گفت: باید رئیس جمهوری را انتخاب کنیم که به درد کشور بخورد و ما رئیس جمهور انقلابی می خواهیم که به فکر اشتغال، تولید و ارزش ها باشد.

آیت الل میرعمادی با تاکید بر اینکه باید همه هم و غم رئیس جمهور رفع مشکلات مردم باشد گفت: ما دنبال دولت کارآمد هستیم که در شرایط فعلی کشور بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی و با تکیه بر توانمندی های داخلی کشور اقدام کند.

وی با تاکید بر اینکه اگر دنبال شهری آباد هستیم و می خواهیم که مشکلات شهری حل شود باید به کسانی که توانایی دارند رای بدهیم نه آنهایی که برای خود جیبی دوخته اند گفت: انتخابات ریاست جمهوری بسیار مهم است و در انتخابات شوراها نیز باید در پی انتخاب افراد پاک، امین، دلسوز، متعهد، ولایی، بانشاط، کارآمد و توانمند باشیم.

خبرنگار مهر،