امروز : 25 آذر 1397 - 02:49 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
نماینده ولی‌فقیه در لرستان مطرح کرد:برخورد دوگانه آمریکا در مسئله هسته‌ای
لینک ثابت       تعداد بازدید : 436 بار       تاریخ انتشار : 19 فروردين 1396 ساعت 02:49

آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد در سخنانی با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) اظهار داشت: این امام بزرگوار مردم را به چهار چیز سفارش کرده اند و یکی از آنها دوری از غیبت، تهمت و دروغ گفتن است.

وی قناعت و دوری از حرص و طمع در زندگی را یکی دیگر از سفارش های حضرت علی(ع) عنوان کرد و گفت: همچنین گفتار خوب و تقوا از دیگر سفارش های حضرت علی(ع) نسبت به مردم بوده است.

از زندگی ائمه باید الگو و سرمشق گرفت

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ماه رجب عنوان کرد: ماه رجب، ماه معنویت، دعا، نیایش و عبادت است و ماه های رجب، شعبان و رمضان از ماههای مورد تاکید برای عبادت و نیایش بوده که در این ماه ها نباید از نماز جمعه غافل بود.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه فضیلت ماه رجب در دو میلاد امام جواد(ع) و همچنین امام علی(ع) است، گفت: امام جواد(ع) بخشنده بوده و باید سعی کنیم با عبادت و نیایش عیدی خود را از این امام بزرگوار در ماه رجب بگیریم.

وی با بیان اینکه عظمت علی(ع) نیز در تولد در کعبه و شهادت در مسجد و خانه خدا است، گفت: خداوند، پیامبر(ص)، فاطمه(س)، امام زمان(عج) و امام راحل به امام علی(ع) افتخار می کنند و باید از زندگی ائمه اطهار درس بگیریم و مهم ترین درس از زندگی ائمه تمسک به ولایت است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه باید سیره عملی ائمه اطهار را الگو و سرمشق زندگی خود قرار دهیم، گفت: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» باید سیره عملی ائمه که در کار و تولید و اشتغال است مورد الگو قرار گیرد.

نقش اعتکاف در جلوگیری از نفوذ فرهنگ بیگانه

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه امام علی(ع) در تمام دوران زندگی کار و کارگری می کرد، گفت: این امام بزرگوار باغ ها را احیا می کرد، نخلستان درست می کرد و چاه حفر می کرد.

وی با طرح این سوال که چقدر به امر تولید و اشتغال توجه کرده ایم؟ گفت: امام علی(ع) خطاب به شیعیان می فرمایند که تجارت کنید، به کار و تولید بپردازید تا به دست دیگران محتاج نشوید.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه امام علی(ع) همواره مردم را به داشتن پشتکار، استقامت در کار، تولید و همت بلند سفارش می کردند، افزود: ایشان تاکید داشتند که اهل کار و تلاش باشید و تنبلی نکنید به طوری که هنوز آثار کار و تلاش و کوشش این امام بزرگوار در مدینه مشاهده می شود.

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری مراسم اعتکاف اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در رابطه با اعتکاف تعبیر زیبایی دارند و می فرمایند اعتکاف خلوت دل برای نزدیک شدن به خدا است و اعتکاف فرصت طلایی برای تحول روحی و معنوی جوانان است.

وی با بیان اینکه مراسم معنوی اعتکاف بسیار جامع و تاثیر گذار است، گفت: اعتکاف نقش بسیار مهمی در جلوگیری از نفوذ فرهنگ بیگانه دارد و باید اعتکاف ترویج داده شود.

تروریست های داعش به نام اسلام دست به هر جنایتی می زنند

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران اعتکاف محل رویش و پرورش نسل جوان شده است، گفت: اعتکاف فضیلت بسیار زیادی دارد و باید از این برنامه استقبال صورت گیرد.

آیت الله میرعمادی با تاکید در اینکه مسئولان باید برنامه ریزی کنند که از اعتکاف بیشترین بهره برداری برای رسیدن به قرب الهی صورت گیرد، تصریح کرد: برنامه های اعتکاف باید به سمت عبودیت و بندگی خدا باشد و نباید برنامه های جنبی اعتکاف مانع حضور قلبی فرد در مراسم باشد و باید برنامه ها حساب شده باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در نیمه ماه رجب سالروز وفات بزرگ بانو اسلام حضرت زینب(س) را داریم، گفت: این بانوی بزرگوار پرچمدار دین و حافظ نهضت حسینی(ع) بوده و متاسفانه امروز حرم مطهر این حضرت مورد اهداف شوم تروریست های داعش قرار گرفته و آنگونه مورد توجه و زیارت مومنین نیست.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم بیان داشت: این شهدا به واقع پاسدار حریم ولایت هستند.

آیت الله میرعمادی گفت: تروریست ها و گروه های ملعون داعش دست به هر جنایتی می زنند و این انسان های متجهر، قصی القلب و نفهم به نام اسلام هر جنایتی را انجام می دهند.

مسئولیت حملات شیمیایی به سوریه بر عهده گروههای تروریستی است

وی با بیان اینکه تروریست های داعش از سلاح شیمیایی استفاده می کنند و آنها را انبار می کنند، گفت: متاسفانه استکبار جهانی که حامی تروریست ها بوده به عکس موضع گیری می کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه تروریست ها سلاح شیمیایی را در اختیار داشته و در شهر «ادلب» استفاده شد و این در حالیست که آمریکا دولت سوریه را هدف قرار داده و حملات موشکی خود را به پایگاه های هوایی سوریه متوجه کرده است، افزود: مسئولیت حملات شیمیایی بر عهده گروه های تروریستی و حامیان آنها و در راس آنها آمریکا است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه این سلاح های شیمیایی را آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در اختیار داعش قرار می دهند، گفت: این در حالیست که رئیس جمهور آمریکا به عکس عمل کرده و مردم مسلمان سوریه را مورد هدف قرار می دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مناسبت های هفته شامل شهادت شهید موسی صدر و خواهر ایشان، شهید آوینی، شهید صیاد شیرازی و همچنین سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و تشکیل حساب ۱۰۰ به فرمان حضرت امام گفت: این حساب برای احداث خانه های محرومان تشکیل شده که خوشبختانه خدمات ارزشمندی در مناطق محروم در این رابطه صورت گرفته است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه بر اساس آمار ارائه شده استقبال مطلوبی برای نوسازی خانه های روستایی صورت نمی گیرد، گفت: ضرورت دارد که مردم در این رابطه استقبال داشته باشند و اقدام به نوسازی و بازسازی منازل روستایی خود کنند.

برخوردهای دوگانه آمریکا دررابطه با مسائل هسته ای

آیت الله میرعمادی تاکید کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان خوشبختانه عملکرد مطلوبی در بازسازی و نوسازی خانه های روستایی در استان داشته که جای تقدیر دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز قطع رابطه سیاسی ایران و آمریکا که به عنوان روز فناوری هسته ای نامگذاری شده است، گفت: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی ایران فناوری هسته ای بوده و علیرغم اینکه دانش فناوری هسته ای در اختیار تعداد محدودی از کشورهای بزرگ بود و ایران در تحریم شدید در این زمینه بود اما جوانان دانشمند ما به این فناوری دست یافتند و جان خود را در این راه تقدیم کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه داشتن فناوری هسته ای برای هر کشوری ضروری است، عنوان کرد: این دانش در حوزه های مختلف پزشکی، کشاورزی، صنعت و ... مورد استفاده قرار می گیرد و این در حالیست که استکبار جهانی آن را در انحصار خود قرار داده و حاضر نیست آن را در اختیار دیگران قرار دهد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ایران اسلامی به این دانش دست یافته و این در حالیست که بدترین اقدامات علیه ایران صورت می گیرد، افزود: اقدامات خصمانه آمریکا در طول این مدت علیه انقلاب اسلامی ایران برای جلوگیری از پیشرفت ایران بوده است.

وی با اشاره به برخوردهای دوگانه آمریکا دررابطه با مسائل هسته ای گفت: رژیم صهیونیستی ۲۰۰ بمب هسته ای دارد و آمریکا از آن حمایت می کند و ایران فناوری صلح آمیز هسته ای دارد و مورد تحریم قرار می گیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد تاکید کرد: آمریکا باید بداند که ملت ایران از دستاوردهای خود حفاظت می کند و هرگز از پیشرفت هسته ای دست برنمی دارد.