امروز : 25 آذر 1397 - 03:04 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
شعار سال با انتخاب فرد اصلح در انتخابات محقق می شود
لینک ثابت       تعداد بازدید : 485 بار       تاریخ انتشار : 14 فروردين 1396 ساعت 03:04

آیت الله سید احمد میرعمادی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه خرم آباد در مصلی الغدیر این شهر به بیان خصوصیات فرد اصلح پرداخت و افزود: در انتخابات ریاست جمهوری٬ کشور نیازمند کسی است که به دنبال تولید و رفع بیکاری باشد و با تلاش و انگیزه به حل مشکلات کشور کمک کند.


وی در ادامه به معیارهای مهم در انتخاب اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز اشاره کرد و گفت: شهر نیازمند آبادانی است لذا مردم هوشیار ما باید بدون توجه به نام ها٬ وابستگی ها و گرایشات قومی٬ افرادی را انتخاب کنند که درخصوص مدیریت شهری و مسائل عمرانی دارای تخصص٬ ایده و خلاقیت باشند.
نماینده ولی فقیه در لرستان به سه هدف اصلی در برگزاری انتخابات اشاره کرد و گفت: مشارکت حداکثری مردم٬ انتخاب افراد اصلح و برگزاری انتخابات سالم و پرنشاط با رعایت کامل قوانین به دور از هرگونه تنش٬ اختلاف و رقابت های منفی مهمترین اهداف در برگزاری انتخابات پیش رو است.

** ۱۲ فروردین٬ عید ملی و مذهبی ایرانیان است
امام جمعه خرم آباد به فرا رسیدن روز جمهوری اسلامی و همچنین سالروز شهادت امام هادی(ع) اشاره کرد و گفت: حراست از انقلابی که با مجاهدت های امام(ره) و به برکت خون شهدا بدست آمده وظیفه همه ما مردم ایران است.
وی مهمترین هدف مبارزات سیاسی ائمه اطهار(ع) را تشکیل و حفظ حکومت و جامعه اسلامی دانست و افزود: مبارزات سیاسی امام هادی(ع) نمونه بارزی از تلاش ائمه برای برقراری حکومت اسلامی در طول تاریخ است.

** حفظ منابع طبیعی٬ یک وظیفه شرعی و عقلی است
وی با اشاره به فرارسیدن ۳ فروردین و روز طبیعت٬ درخت را مظهر حیات دانست و گفت: در شرایطی که تغییرات اقلیمی به یکی از مهمترین دغدغه های جوامع بشری تبدیل شده اند باید حفظ جنگل ها مورد توجه بیشتری قرار گیرد و در این راه امر به معروف و نهی از منکر را سرلوحه و سرمشق کارها قرار دهیم.

** آیت الله بروجردی نه تنها افتخار استان بلکه افتخار جهان اسلام است
نماینده ولی فقیه با بیان اینکه آیت الله بروجردی استوانه دین و بنانگذار تقریب بین مذاهب بود٬ گفت: آثار این عالم برجسته همچون نور تابان٬ همواره موجب بهره مندی مسلمانان و بویژه شیعیان در طول تاریخ خواهد بود.