امروز : 9 خرداد 1399 - 08:36 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
روشنگری‌های آیت‌الله نوری همدانی در فتنه 88 تا ابد در گوش مردم طنین‌انداز است
لینک ثابت       تعداد بازدید : 1669 بار       تاریخ انتشار : 12 ارديبهشت 1392 ساعت 08:36

حجت‌الاسلام سیداحمد میرعمادی در دیدار با خانواده‌های شهدا و اقشار مختلف مردم لرستان با آیت‌الله نوری همدانی که در مصلی الغدیر این شهرستان خرم‌آباد برگزار شد به جایگاه مرجعیت اشاره کرد و گفت: مرجعیت مسئولیت سنگین رهبری و هدایت جامعه را بر عهده دارد.

وی افزود: برای مرجعیت منزلت رفیعی در دین اسلام در نظر گرفته شده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: مراجع تقلید علاوه بر بحث‌های دینی در حل مشکلات سیاسی - اقتصادی مردم تأثیرگذار هستند.

حجت‌الاسلام میرعمادی خاطرنشان کرد: در تمام زمینه‌ها مهمترین قدرتی که توانست به کمک مردم بیاید، مقام شامخ مرجعیت بوده است که شواهد تاریخی دال بر این است.

وی تصریح کرد: سخنان روشنگرانه آیت‌الله نوری همدانی در قبل از انقلاب و به ویژه ماجرای فتنه 88 و سخنرانی بصیرت بخشی این مرجع شجاع در گوش مردم ایران طنین‌انداز است.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه شعار خامنه‌ای کوثر است دشمن آن ابتر است توسط آیت‌الله نوری همدانی مطرح شده گفت: این شعار مرجع شجاع و دلیر عالم تشیع هنوز در گوش ملت ایران طنین‌انداز است.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: جایگاه مرجعیت چیزی جز بر اساس تکلیف نیست.

وی از استقبال کم‌‌نظیر مردم لرستان از آیت‌الله نوری همدانی تقدیر و تشکر کرد و گفت: این استقبال گوشه‌ای از دلبستگی مردم لرستان به مرجعیت است.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: لرستان صاحب فرهنگ، تمدن، علم و دانش، پیشرفت و تعالی دینی مهم بوده است.

وی یادآور شد: مردم این دیار مردم ولایت‌مدار بوده و همیشه در صحنه‌های حساس نقش‌آفرین بوده‌اند.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: استان لرستان 6 هزار و 314 شهید، 16 هزار جانباز و 900 آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

وی به حماسه سیاسی و اقتصادی اشاره کرد و گفت: مردم این دیار همانطور که در 9 دی حماسه‌آفرینی کرده‌اند و در مقابل مخالفان ولایت و رهبری ایستاده در انتخابات حضور پرشور دارند.

حجت‌الاسلام میرعمادی گفت: مردم دیار لرستان درسی به دشمنان ولایت دادند که همیشه در تاریخ می‌ماند.

امام جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: در سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی مردم لرستان مصمم‌تر هستند تا حماسه بزرگ سیاسی دیگری را خلق کنند.

وی اظهار داشت: مردم این دیار به دنبال خلق حماسه ملی و سیاسی هستند و به دنبال نامزدهای ریاست جمهوری هستند که پایبند به ولایت هستند.