امروز : 15 مرداد 1399 - 11:41 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
تقویت پیوند مردم و مرجعیت از دستاوردهای سفر آیت الله نوری همدانی
لینک ثابت       تعداد بازدید : 1767 بار       تاریخ انتشار : 8 ارديبهشت 1392 ساعت 11:41

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد تقویت پیوند مردم و مرجعیت را از جمله آثار سفر آیت الله نوری همدانی دانست.

حجت الاسلام سید احمد میرعمادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سفر آیت الله نوری همدانی به استان لرستان، اظهار داشت: یکی از سنت های خوب و پسندیده در حوزه های علمیه، اهتمام مراجع و بزرگان حوزه، به حضور در مناطق محروم است.

وی با اشاره به اینکه در طول تاریخ، مردم به مرجعیت و روحانیت اعتماد داشته و برنامه دین و دیانت خود را از آنان دریافت کرده اند، تصریح کرد: سفر حضرت آیت الله نوری همدانی به لرستان نیز در راستای همان سنت علمای سلف است و به طور قطع حضور ایشان در این دیار، ثمرات خوبی را به همراه خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در لرستان، تقویت پیوند مردم و مرجعیت را از جمله آثار و برکات این سفر خواند و گفت: حضور مراجع عظام تقلید در استان ها، باعث تقویت ایمان و دینداری مردم می شود.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به ابعاد شخصیتی حضرت آیت الله نوری همدانی، این مرجع تقلید را عالمی ولایی و انقلابی عنوان کرد و بیان داشت: بیان هرگونه رهنمودی از سوی چنین شخصیتی، تاثیر گذاری مضاعفی در بین مردم خواهد داشت.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان "حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی" از سوی رهبر معظم انقلاب، ادامه داد: با توجه به مواضع روشن این مرجع تقلید در حمایت از ولایت فقیه، به طور قطع توصیه های ایشان در خصوص مسایل سیاسی، علاوه بر بصیرت افزایی، زمینه ساز خلق حماسه سیاسی خواهد شد.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه این سفر به دعوت نماینده ولی فقیه در استان لرستان صورت پذیرفته است، گفت: تقویت حوزه های علمیه استان از جمله برکات بسیار روشن سفر این مرجع تقلید خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: یقینا دیدار طلاب و روحانیون با ایشان، آثار و برکات فراوانی در پی دارد و آنها از نزدیک با الگوهای موفق حوزه و دیدگاه های این بزرگواران بیشترآشنا می شوند.

امام جمعه خرم آباد همچنین با اشاره به برنامه های سفر حضرت آیت الله نوری همدانی، گفت: دیدار علما و روحانیون با این مرجع بزرگوار در صبح روز سه شنبه هفته آینده اولین برنامه سفر ایشان به لرستان است.

حجت الاسلام میرعمادی اضافه کرد: عصر روز سه شنبه نیز خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران با آیت الله نوری همدانی دیدار خواهند داشت.

وی افزود: با توجه به تقارن این سفر با ایام میلاد حضرت زهرا(س)، روز زن و هفته معلم، در این دیدارها، همسران حاضرین نیز حضور خواهند داشت.

امام جمعه خرم آباد دیدار با پرسنل نیروهای مسلح، بسیج و دانشگاهیان، فرهنگیان، نخبگان و ورزشکاران را از برنامه های روز چهارشنبه این مرجع تقلید برشمرد و یادآور شد: دیدار مردم بروجرد با حضرت آیت الله نوری همدانی در روز پنج شنبه، یکی دیگر از این برنامه هاست.

حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: همچنین در پایان روز پنج شنب نیز جلسه شورای اداری استان با حضور ایشان برگزار و مدیران استانی از رهنمودهای آیت الله نوری همدانی بهره مند خواهند شد.

وی عنوان کرد: آیت الله نوری همدانی در روز جمعه، که روز پایانی سفر ایشان به لرستان است از مدارس علمیه بازدید و از نزدیک در جریان مسائل طلاب و وضعیت این مدارس قرار خواهند گرفت.

حجت‌الاسلام میرعمادی در پایان از رسانه ها به ویژه خبرگزاری ها خواست تا با اطلاع رسانی به موقع، برنامه ها، دستاوردها و برکات این سفر را برای مردم تشریح و تبیین کنند.