امروز : 15 مرداد 1399 - 12:47 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
انتخابات در ایران اسلامی نماد مردم‌سالاری دینی است.
لینک ثابت       تعداد بازدید : 1791 بار       تاریخ انتشار : 2 ارديبهشت 1392 ساعت 12:47

حجت‌الاسلام سید احمد میرعمادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران خرم‌آبادی به نامگذاری سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: در سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی انتخابات ما حماسه‌ساز و حضور پرشور و با عظمت مردم حماسه‌آفرین می‌شود.

حجت‌الاسلام میرعمادی با بیان اینکه انتخابات در جمهوری اسلامی ایران نشانه حضور مردم برای تعیین سرنوشت خود است، افزود: اهمیت انتخابات بر کسی پوشیده نیست و انتخابات به نظام جمهوری اسلامی قوت می‌بخشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه ملت ایران در خرداد ماه آزمون بزرگی را پیش رو دارند گفت: به یاری خدا این ملت در این آزمون بزرگ سربلند بیرون می‌آیند و تمام توطئه‌های دشمنان داخلی و خارجی نقش بر آب می‌شود.

حجت‌الاسلام میرعمادی خطاب به کاندیداهای شوراهای شهر و روستا گفت: کسانی که داوطلب هستند باید اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند و از وعده‌های دروغین پرهیز کنند.

وی با اشاره به اینکه این افراد باید از تخریب و تهمت زدن پرهیز کنند، یادآور شد: از کسانی که توانمند هستند و صلاحیت شوراها را دارند دعوت می‌کنیم که در این صحنه حضور یابند.

وی افزود: کاندیداهای شوراهای اسلامی باید مطالبات مقام معظم رهبری را از شوراهای شهر و روستا مطالعه کنند و ببینند که مقام معظم رهبری از شوراها چه چیزهایی خواستند.

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه تصریح کرد: کسانی هستند که کاندیداهای شوراهای شهر و روستا در سطح استان لرستان شده‌اند و به دفتر نماینده ولی فقیه در این استان برای مشورت می‌آیند که ما از همین تریبون اعلام می‌کنیم که دفتر نماینده ولی فقیه در استان برای تمام کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا برای مشورت باز است.

حجت‌الاسلام میرعمادی خاطرنشان کرد: مراجعه این افراد به دفتر نماینده ولی فقیه به منزله حمایت ما از کاندیدای خاص نیست. ملاقات ما با کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراها یک امر طبیعی است و کسی حق ندارد که از این فرصت سوء استفاده کند زیرا ما از هیچ کاندید خاصی حمایت نمی‌کنیم.

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه به زلزله بوشهر، سراوان و مراغه اشاره کرد و گفت: اینگونه حوادث یک نوع امتحان و آزمایش برای ما است، این آزمایش آزمایشی است از نوع همدردی و نوعدوستی که ببینند ملت ما تا چقدر به هم‌نوعان خود وفادار هستند.

وی از همه مردم لرستان خواست این استان‌ها و مناطق زلزله‌زده را مورد حمایت مالی خود قرار دهند.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: در این استان‌ها مشکلاتی وجود دارد که باید همه استان‌ها دست به دست هم دهند و مشکلات مناطق زلزله‌زده را برطرف کنند.

امام جمعه خرم‌آباد یادآور شد: حوادثی مانند زلزله درس عبرتی برای پی بردن ما به قدرت و عظمت خدا است.

نماینده ولی فقیه در لرستان در ادامه به سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس اشاره کرد و گفت: این شکست در سال 1359 رخ داد و در واقع یک درس عبرت است.

حجت‌الاسلام میرعمادی یادآور شد: در حمله نظامی آمریکا به طبس امداد غیبی و معجزه الهی به ملت ایران اسلامی نمایان شد و انسان را به یاد حمله سپاهیان ابرهه به کعبه می‌اندازد و در این حمله خداوند شن‌های ریز طبس را مأموریت داد تا آمریکایی‌ها را ذلیل کنند.

حجت‌الاسلام میرعمادی تصریح کرد: ماجرای طبس نشانه حقانیت ایران اسلامی و الطاف الهی بود که در این حمله شامل حال ایران اسلامی شد.

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه به 29 فروردین روز ارتش اشاره کرد و گفت: 29 فروردین از مناسبات مهم تاریخ انقلاب اسلامی است.

وی افزود: این روز، روز پیوستن ارتش به مردم است.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: 29 فروردین روز خنثی شدن توطئه‌های دشمنان ضد انقلاب علیه ایران اسلامی است.

وی در ادامه به سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان امام راحل اشاره کرد و گفت: یکی از کارهای مهم امام راحل دستور تأسیس سپاه پاسداران بوده است.

حجت‌الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران یک نیروی مؤمن، مقاوم و با ایمان در کشور است، افزود: امروز این یادگار امام یعنی سپاه مایه عزت، عظمت و بزرگی انقلاب اسلامی ایران شده است.

حجت‌الاسلام میرعمادی گفت: دشمنان با وجود سپاه همه توطئه‌هایشان نقش بر آب شده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: سپاه در طول این 34 سال عمر با برکت انقلاب در دفاع از ارزش‌ها هیچگونه کوتاهی و سهل‌انگاری نکرده است.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: امروز دشمنان ما توطئه سپاه‌هراسی را مطرح می‌کنند.

حجت‌الاسلام میرعمادی گفت: این نهاد مقدس با معنویت، بصیرت، ولایتمداری و استقامت از انقلاب اسلامی دفاع می‌کند.

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه به سالروز وفات ام‌البنین و روز تکریم از مادران و همسران شهدا اشاره کرد و گفت: تکریم از خانواده‌های معظم شهدا، پدران، مادران و همسران شهدا وظیفه همه ما است.

حجت‌الاسلام میرعمادی گفت: احترام پدران، مادران و همسران شهدا بر ما واجب است و باید از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی یاد بگیریم که به عیادت پدران و مادران شهدا برویم.

نماینده ولی فقیه در لرستان به عیادت روز گذشته مقام معظم رهبری از آیت‌الله سید حسن طاهری خرم‌آبادی نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: آیت الله سید حسن طاهری خرم آبادی یکی از بزرگانی است که در دوران انقلاب و بعد از انقلاب زحمات زیادی را برای نظام کشیده است.

میرعمادی از همه مردم لرستان خواست برای شفای سید حسن طاهری خرم‌آبادی دعا کنند.