امروز : 15 مرداد 1399 - 11:43 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری چشم انداز حركت ملت و دولت ایران است
لینک ثابت       تعداد بازدید : 2732 بار       تاریخ انتشار : 5 فروردين 1392 ساعت 11:43

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری چشم انداز یكساله حركت ملت و دولت ایران است.

حجت الاسلام و المسلمین ' سید احمد میرعمادی' در خطبه های نماز جمعه خرم آباد افزود: نامگذاری سال از ابتكارات رهبر فرزانه انقلاب است كه بر اساس تدبیر و حكمت صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: مسیر راه ملت و دولت ایران با این نامگذاری تعیین می شود چراكه این نامگذاری ها چراغ راه است و سیاست ها و جهت گیری ها را مشخص می كند.

وی با تبریك سال نو تصریح كرد: نامگذاری امسال به نام حماسه سیاسی حماسه اقتصادی با نگاه به گذشته و آینده انجام شده و رهبر حكیم انقلاب اسلامی بار دیگر مساله اقتصاد را به عنوان اصلی ترین موضوع كشور دنبال كرده اند.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینكه تولید ملی و حمایت از كار و سرمایه ایرانی با توجه به حماسه اقتصادی محقق می شود گفت: نامگذاری سال یك راهبرد برای كشور است و باید در همه امور مدنظر باشد.

حجت الاسلام و المسلمین میرعمادی افزود: همچنین با توجه به نامگذاری امسال مردم باید در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا حماسه دیگری را خلق كنند.

وی تصریح كرد: انتخابات ایران با همواره با خلق حماسه جاویدان و حضور حداكثری مردم همراه بوده و در سال 92 نیز حماسه حضور در انتخابات ریاست جمهوری رقم زده می شود.

وی همچنین به سخنرانی مقام معظم رهبری در مشهد اشاره كرد و اظهار داشت: محورهای مهم مسایل داخلی و خارجی در این سخنرانی بیان شد.

وی با اشاره به اینكه 15 موضوع اصلی كشور در این سخنرانی تعیین و مسیر برای مردم و مسوولان روشنگری شد گفت:یكی از این مسایل پیشرفت های ایران اسلامی در یكسال گذشته بوده است.

وی تصریح كرد: مردم ایران بار دیگر به جهانیان نشان دادند علیرغم تحریم دشمن خلاقیت به خرج داده و پیشرفتهای افتاخار آفرین در زمینه های مختلف را رقم زدند.

حجت الاسلام و المسلمین میرعمادی همچنین با اشاره به پنجم فروردین ماه سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) گفت: مردم ایران آگاه هستند و در این ایام در عزای بانوی بزرگ اسلام به بهترین نحو عزاداری می كنند.

وی با بیان اینكه فاطمه زهرا اولین مدافع قرآن و ولایت بوده است خواستار برگزاری مراسم باشكوه و باعظمت عزاداری حضرت فاطمه (س) توسط هیات های مذهبی شد.

امام جمعه خرم آباد همچنین گفت: برخی افراد در ایام نوروز توجهی به شئونات اسلامی ندارند و مرتكب گناه می شوند كه باید امر به معروف و نهی از منكر در این ایام همواره مورد توجه باشد.

حجت الاسلام و المسلمین میرعمادی خواستار رعایت حجاب و حفظ شئونات اسلامی در اماكن عمومی به ویژه محیط های تفریحی و گردشگری شد.