امروز : 24 آذر 1397 - 08:28 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
قرائت و تلاوت قرآن باید در جامعه گسترش داده شود
لینک ثابت       تعداد بازدید : 1613 بار       تاریخ انتشار : 25 بهمن 1391 ساعت 08:28

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: قرائت و تلاوت قرآن كریم به عنوان بهترین و كامل ترین كتاب آسمانی باید به خوبی در جامعه بسط و گسترش داده شود.

حجت الاسلام و المسلمین 'سیداحمد میرعمادی' روز چهارشنبه در جلسه تفسیر سوره مباركه فتح در دانشگاه علوم پزشكی لرستان افزود: هر فرد مسلمان باید با قرآن مانوس شود چرا كه قرآن شفای تمام دردهای بشر است.

وی به بركات انس با قرآن اشاره كرد و گفت: اگر به قرآن و آموزه های متعالی آن تمسك جسته شود به طور یقین هیچ مشكلی برای بشر به وجود نمی آید.

وی تصریح كرد: در صورتی كه قلب ها با قرآن مانوس شود تمام مشكلات بشر امروزی حل خواهد شد.

حجت الاسلام میرعمادی در خصوص شان نزول سوره مباركه فتح اظهار داشت: خداوند متعال سوره مباركه فتح را بر پیامبر اسلام نازل فرمود و در آن برسه مطلب تاكید شده، صلح حدیبییه كه مقدمه پیروزی مسلمانان در جنگ خیبر و در ادامه فتح مكه بوده است.

وی گفت: تعریف و تمجید از پیامبر عظیم الشان اسلام و مومنان و نكوهش و سرزنش سه گروه كفار، منافقان و افرادی كه از جهاد در راه خدا تخلف و سرپیچی كردند از دیگر دلایل نزول این سوره قرآن است.

در پایان این جلسه معنوی و با شكوه به 24 نفر از شركت كنندگان كه در مسابقه قرآنی پایان جلسه تفسیر شركت كردند جوائز نفیسی توسط دفتر نماینده ولی فقیه و ریاست محترم دانشگاه اهدا شد.