امروز : 16 فروردين 1399 - 16:56 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
گام جديد مجمع مشورتي جوانان لرستان/ ورود به فضاي مجازي کليد
لینک ثابت       تعداد بازدید : 2577 بار       تاریخ انتشار : 7 دی 1391 ساعت 16:56

با توجه به دغدغه هاي رهبر معظم انقلاب در زمينه فعاليت هاي مثبت و موثر در فضاي مجازي مجمع مشورتي جوانان دفتر نماينده ولي فقيه در استان لرستان برنامه ريزي براي حضور در فضاي سايبري را آغاز کرد.

اواخر سال گذشته بود که در سطح کلان با توجه به دغدغه هاي رهبر معظم انقلاب شوراي عالي فضاي مجازي شکل گرفت تا به فعاليت ها در اين حوزه جهت و سامان بدهد.


آنچه قابل توجه و حائز اهميت است اين است که شوراي عالي فضاي مجازي نخستين شوراي عالي در زمان زعامت مقام معظم رهبري در کشور محسوب مي شود که نشان از دغدغه حضور موثر در فضاي مجازي به عنوان يکي از موضوعات مهم دارد.


البته تاکيدات معظم له در اين زمينه به تشکيل اين شورا تنها محدود نمي شود، ايشان در سخنراني مختلف و متعدد بر ضرورت استفاده موثر و مفيد از فضاي مجازي در راستاي نشر ارزشهاي ديني و اسلامي و همچنين گسترش آرمانهاي انقلاب اسلامي تاکيداتي داشته اند.


حضرت آيت الله خامنه اي در سخناني که در ديدار با علما و روحانيون کرمان در سال 84 مطرح کردند نيز بر اين موضوع تاکيد داشتند.


در بخشهايي از اين بيانات ايشان آمده است: "امروز وظايف حوزه هاى علميه با گذشته تفاوت هاى زيادى کرده است. حوزه علميه فقط براى اقامه جماعت نيست. منبر رفتن به صورت سنتى هم اگر محتواى عالى و پُر مغزى نداشته باشد، کافى نيست. امروز شما ببينيد وسايل تبليغ در دنيا چقدر متنوع شده. اين طرفِ دنيا يک نفر جوان پاى يک دستگاه کوچک مي نشيند و افکار، تصورات، تخيلات، پيشنهادهاى فکرى و پيشنهادهاى عملى را از سوى هر کسى -بلکه هر ناکسى- از آن طرفِ دنيا دريافت مى کند. امروز اينترنت و ماهواره و وسايل ارتباطىِ بسيار متنوع وجود دارد و حرف، آسان به همه جاى دنيا مى رسد. ميدان افکار مردم و مؤمنين، عرصه کارزار تفکرات گوناگون است. امروز ما در يک ميدان جنگ و کارزار حقيقىِ فکرى قرار داريم. اين کارزار فکرى به هيچ‌وجه به زيان ما نيست، به سود ماست. اگر وارد اين ميدان بشويم و آنچه را که نياز ماست -از مهمات تفکر اسلامى و انبارهاى معارف الهى و اسلامى- بيرون بکشيم و صرف کنيم، قطعاً بُرد با ماست، ليکن مسئله اين است که ما بايد اين کار را بکنيم. "


به هر روي با توجه به تاکيدات رهبر فرزانه انقلاب اسلامي "مجمع مشورتي جوانان دفتر نماينده ولي فقيه در استان لرستان" در ادامه فعاليت هاي خود برنامه ريزي براي حضور هدفمند در فضاي مجازي را در دستور کار قرار داده است.


نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در اين رابطه با تشريح ضرورت حضور جوانان متعهد و انقلابي در فضاي مجازي براي گسترش آرمانها و ارزشهاي ديني در گفتگو با مهر اظهار داشت: در اين راستا کميته اي در مجمع مشورتي جوانان لرستان براي بررسي راهکارها و تدوين آئين نامه هاي مورد نياز در اين زمينه تشکيل شد.


حجت الاسلام سيد احمد ميرعمادي به برگزاري جلسات اين کميته و اتخاذ راهکارهاي اوليه اشاره کرد و بيان داشت: در اين راستا مصوب شد در گام نخست سايت مجمع مشورتي جوانان دفتر نماينده ولي فقيه در لرستان با همکاري خود جوانان طراحي و راه اندازي شود.


وي با بيان اينکه اين سايت به زودي رونمايي خواهد شد، تصريح کرد: اين سايت به عنوان پل ارتباطي جوانان با اين مجمع مشورتي محسوب شده و برنامه هاي مختلف مجمع از اين طريق اطلاع رساني خواهد شد.


حجت الاسلام ميرعمادي ادامه داد: همچنين در گام دوم کميته فضاي مجازي مجمع مشورتي موظف به شناسايي ظرفيت هاي موجود در فضاي مجازي از ميان جوانان لرستاني شد تا با شناسايي اين افراد زمينه حمايت و پشتيباني و همچنين استفاده از ظرفيت هاي علمي و فکري آنها فراهم شود.


وي همچنين از برگزاري نخستين گردهمايي فعالان فضاي سايبري در اين استان خبر داد و بيان داشت: اين نشست به منظور آشنايي و تبادل نظر با اين افراد تا قبل از پايان امسال برگزار خواهد شد.


نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ابراز اميدواري کرد که با پيگيري اين برنامه ها بتوان گامي موثر در راستاي تحقق منويات رهبر فرزانه انقلاب اسلامي در اين عرصه برداشت.


بنابر اين گزارش مجمع مشورتي جوانان لرستان که به اهتمام نماينده ولي فقيه در لرستان تشکيل شده داراي ثمرات و برکات فراواني در حوزه جذب جوانان به فعاليتهاي فرهنگي و مذهبي بوده است که اين امر مي تواند زمينه ساز تکثير اين مدل در ديگر استانها باشد.


اعضاي مجمع مشورتي جوانان لرستان که اغلب جوانان با ذوق و قريحه در بخشهاي مختلف علمي و فرهنگي، اعضاي تشکلهاي جوان، اتحاديه هاي دانش آموزي و دانشجويي و جوانان خوش فکر لرستاني هستند با همراهي برخي دستگاههاي متولي امر که در مجمع آنها را با عنوان "جوان ياوران" مي شناسيم گرد هم آمده اند تا از نوآوري ها و خلاقيتهاي آنان راهکارهايي نو براي تعالي فرهنگي مذهبي جامعه عايد شود.


در اين راستا مجمع مشورتي جوانان دفتر نماينده ولي فقيه در استان لرستان در طول سه سال گذشته از فعاليت خود سه برنامه و همايش بزرگ و شاخص را برگزار کرده است.