امروز : 7 آذر 1399 - 00:21 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
انتقاد امام جمعه خرم‌آباد از وضعیت اقتصادی در لرستان؛ مسوولان چه برنامه‌ای دارند؟
لینک ثابت       تعداد بازدید : 332 بار       تاریخ انتشار : 11 آبان 1398 ساعت 00:21

انتقاد امام جمعه خرم‌آباد از وضعیت اقتصادی در لرستان؛ مسوولان چه برنامه‌ای دارند؟

امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه شاخص‌های اقتصادی در لرستان نامناسب بوده و وضعیت اقتصادی در این استان خوب نیست، گفت: مسوولان چه برنامه‌ اقتصادی برای استان در نظر گرفته‌اند؟ چه برنامه‌ای برای استفاده از ظرفیت‌های داخلی دیده شده است؟ بی‌شک سروسامان دادن به این وضعیت با تکیه بر ظرفیت‌های داخل امکان پذیر است.

انتقاد امام جمعه خرم‌آباد از وضعیت اقتصادی در لرستان؛ مسوولان چه برنامه‌ای دارند؟

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در خرم‌آباد، با تبریک حلول ماه ربیع الاول، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسگری و همچنین تبریک آغاز امامت امام زمان در نیمه اول این ماه، اظهار داشت: امام حسن عسگری(ع) در دوران امامت خود مردم را برای ورود به مرحله غیبت امام زمان(عج) آماده کرد و از سوی دیگر نظریه ولایت فقیه را برای دوران غیبت پایه ریزی کرد.

وی افزود: ما باید برای ظهور امام زمان تلاش کنیم چنانچه انقلاب اسلامی زمینه ظهور امان زمان بوده و امروز به برکت انقلاب اسلامی دنیا متوجه امام زمان شده و تشنه عدالت است و از ظلم و ستم به ستوه درآمده و کسی که می‌تواند این عدالت را برقرار کند امام زمان است.

امام جمعه خرم‌آباد با تأکید بر ایجاد آمادگی برای ظهور امام زمان، گفت: باید ارتباط خود را با امام زمان و نایب او تقویت کنیم؛ راه ولایت راه عبادت و بندگی و عزت و انقلاب است و ما باید این را در هم بیامیزیم و اگر امروز می‌بینیم رهبر انقلاب با قدرت و هیبت و با مدیریت الهی این حرکت عظیم را در دنیا به وجود آورده است، این شعاعی از ولایت عظما و ولایت امام زمان است.

وی در ادامه به 13 آبان مناسبت‌های این روز اشاره و خاطرنشان کرد: سالروز تبعید امام به ترکیه، کشتار دانش‌آموزان توسط رژیم شاهنشاهی در سال 57 و روز تسخیر لانه جاسوسی در سال 58 مناسبت‌های این روز هستند.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد ادامه داد: این سه مناسبت یک وجه مشترک دارند و آن استکبار ستیزی است و استکبارستیزی یکی از شاخصه‌های اصلی انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله میرعمادی عنوان کرد: در 40 سال گذشته انقلاب اسلامی قوی‌تر و مستحکم‌تر شد اما آمریکا ضعیف‌تر شده است‌؛ تسخیر لانه جاسوسی آمریکا هیبت پوشالی آن را در اوج ابر قدرتی شکست.

وی پیام 13 آبان 58 را این موضوع دانست که سفارتخانه‌های آمریکا در دنیا مرکز جاسوسی هستند، گفت: امروز دنیا هیچگونه اعتمادی به سفارتخانه‌های آمریکا ندارد‌؛ نکته دیگر اینکه آمریکا در این 40 سال بیشترین هزینه را علیه انقلاب اسلامی داشته و بیشترین ضرر را نیز آمریکا داشته است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اظهار داشت: امروز شاهد افول آمریکا در دنیا هستیم، امروز رسانه‌های دنیا رئیس جمهور آمریکا را مسخره می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز در عصر رویارویی انقلاب اسلامی با استکبار جهانی قرار داریم، تصریح کرد: مطمئن باشید انقلاب اسلامی با قدرت و عظمت به راه خود ادامه می‌یابد تا به دست صاحب اصلیش برسد و از آن طرف آمریکا روز‌به روز ضعیف‌تر می‌شود و انشالله همانطور که شاهد فروپاشی شوروی سابق بودیم شاهد فروپاشی و شکست جهانی آمریکا خواهیم بود.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد در ادامه به مرگ ابوبکر البغدادی سرکرده داعش اشاره و عنوان کرد: این موضوع برای دلبستگان به آمریکا درس عبرت است؛ چنانکه گروه‌های تروریستی مانند داعش، القاعده و النصره را خود آمریکا به وجود آورد و وقتی تاریخ مصرف آنها به پایان رسید خود آمریکایی‌ها اینها را به هلاکت رساندند.

آیت‌الله میرعمادی بیان داشت: آمریکا داعش را در جنوب و غرب ایران برای از بین بردن انقلاب به وجود آوردند اما وقتی تاریخ مصرفشان تمام شد خود آمریکا آنها را به هلاکت رساند؛ آمریکا دنبال منافع خود است و هیچ کشوری را سراغ نداریم که آمریکا به فکر مردم آن باشد.

وی افزود: استکبار، ظلم، ستم و غرب هیچ وقت به نفع مردم کار نکرده‌اند و باید بدانیم که آنها نمی‌آیند که مشکلات را حل کنند و لذا امروز پس از 40 سال همه باید بدانند که مذاکره با آمریکا هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تاکید کرد: مشکلات اقتصادی و داخلی را با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و با کمک جوانان می‌توان حل کرد.

وی در ادامه به وضعیت نامناسب اقتصادی در لرستان اشاره و خاطرنشان کرد: در همین استان لرستان شاخصه‌های اقتصادی لرستان مناسب نیست و شاهد نرخ بالای تورم در لرستان هستیم و از طرفی نرخ پایین سرمایه‌گذاری و نرخ بالای بیکاری را می‌بینیم و وضعیت اقتصادی مردم مناسب نیست.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد یادآور شد: در این شرایط مسوولان باید تلاش بیشتری داشته باشند و برنامه اقتصادی ارائه دهند.

آیت‌الله میرعمادی خطاب به مسوولان لرستان گفت: چه برنامه اقتصادی برای استان در نظر گرفته‌اید؟ چه برنامه‌‌ای برای استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها چه در بحت نیروی انسانی و چه ظرفیت طبیعی در نظر گرفته شده است؟ باید به وضعیت مردم سروسامان داد و این امکان پذیر نیست مگر اینکه به خودمان تکیه کنیم.