امروز : 7 آذر 1399 - 00:10 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
برخی دنبال دوقطبی کردن جامعه هستند
لینک ثابت       تعداد بازدید : 336 بار       تاریخ انتشار : 4 آبان 1398 ساعت 00:10

برخی دنبال دوقطبی کردن جامعه هستند

امام جمعه خرم‌آباد با انتقاد از وضعیت پساسیل در خرم‌آباد گفت: متاسفانه شاهد فرافکنی برخی مسوولان هستیم که بدنال دو قطبی کردن جامعه هستند.

برخی دنبال دوقطبی کردن جامعه هستند

آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به موفقیت و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌های گسترده دشمن اظهارکرد: یکی از این موفقیت‌ها طراحی و ساخت هواپیمای جت آموزشی بود که یک کار عظیم است ساخت پهبادهای گوناگون و قدرت عملیاتی، اطلاعاتی و امنیتی نیروهای ما بخشی از این موفقیت‌ها است.

وی بیان کرد: دستگیری سرشبکه سایت و کانال شبکه آمد نیوز که کار بسیار بزرگ و شاهکار اطلاعاتی و امنیتی بوده یکی دیگر از موفقیت‌های بزرگ و قابل تامل است.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد تاکید کرد: موفقیت‌ها و پیشرفت‌های حاصل شده مصداق این شعار انقلاب اسلامی است که ما می‌توانیم، در گام دوم انقلاب نیز می‌توانیم پیشرفت کنیم.

امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه این موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها دنیا را متحیر و دشمنان را دست‌پاچه و عصبانی کرده است، تصریح کرد: ما شاهد دستپاچگی آمریکا و ایادی آن هستیم، درواقع استکبار جهانی دچار سردرگمی شده است.

آیت الله میرعمادی گفت: این پیشرفت‌ها و موفقیت‌ها مرهون هدایت‌های حکیمانه رهبر عظیم الشان انقلاب، فداکاری، ایثار و گذشت جوانان مومن و انقلابی همچنین وحدت، انسجام و وفاداری ملت ایران است بنابراین باید قدر آن را بدانیم.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امسال یک آزمون بزرگ را پیش رو داریم و آن هم مسئله انتخابات مجلس شورای اسلامی است و برای این کار مهم نیازمند وحدت و آرامش در جامعه هستیم.

خطیب جمعه خرم‌آباد ضمن انتقاد از برخی فرافکنی‌های بیان کرد: متاسفانه امروز شاهد سخنان و اقدامات فرافکنی برخی مسوولان هستیم که به دنبال دو قطبی کردن جامعه و ایجاد اختلاف هستند، برخی از رسانه‌ها و افرادی که تریبون در اختیار دارند از همین الان ایجاد اختلاف و دودستگی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

آیت الله میر عمادی خطاب به مسوولان گفت: چرا دنبال این مسئله هستید بیایید به مردم خدمت بکنید و خدمت‌ها را بیان کنید، این وضع شهر خرم‌آباد است که می‌بینید اگر سیلی بیاید خواهید دید چه اتفاقی می‌افتد.

امام جمعه خرم‌آباد تاکید کرد: چرا دائما بر طبل اختلاف می‌کوبید و دنبال موج سواری هستید بیایید خدمت‌تان را ارائه کنید، چرا به دنبال دو قطبی کردن و فرافکنی کاذبی در جامعه هستید و گناه را گردن دیگری می‌اندازیم خودمان چکاری کرده‌ایم بیایید جواب بدهیم.

وی بیان کرد: مردم باید در این ایام از هرکسی که تریبون در اختیار دارد و حرف می‌زند می‌خواهد در صحنه حاضر شود باید مطالبه خدمت داشته باشند.

خطیب جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه مردم واقعا هزاران مشکل دارند نمک بر زخم مردم نپاشید، تاکید کرد: بیایید مرهمی بر زخمشان باشید، امید، نشاط، آرامش، وحدت و هم افزایی را در جامعه ایجاد کنید.

آیت الله میرعمادی گفت: نگاه کنید دشمنان ما در داخل دائما یاس ایجاد کرده و در خارج جبهه مقاومت اسلامی را هدف قرار داده‌اند، نمونه آن موج سواری آمریکا و ایادی آن در لبنان و عراق است که مطالباتی دارند آنها از این فرصت سوء استفاده می‌کنند.

وی تاکید کرد: بنابراین در شرایط فعلی نیازمند وحدت در جامعه هستیم امیدواریم روند به گونه‌ای باشد که نیاز به تذکر ما در خطبه‌های نماز جمعه نباشد.

خطیب جمعه خرم‌آباد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به ایام رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی(ع) گفت: بزرگترین مصیبت در عالم در آخر ماه صفر قرار گرفته جان جانان، انسان کامل ، محور هستی و ارکان وجود نبی مکرم اسلام در 28 صفر جان به جان آفرین تسلیم و امت اسلامی را عزادار کرد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه پیامبر اکرم و ائمه هدی دو هدف مهم را همیشه دنبال می‌کردند، افزود: انسان سازی، تعلیم و تربیت ، تزکیه انسان‌ها و رساندن به مقام توحیدی و کمال هدف اول و جامعه سازی، اداره جامعه ، ظلم ستیزی و طاغوت ستیزی نیز هدف دوم انها بوده است.

خطیب جمعه خرم‌آباد ادامه داد: منتهی روش‌ها در اجرای هدف متفاوت بوده یعنی برای عملی کردن هدف به تناسب شرایط زمان و ممکن روش‌های متفاوت را در پیش می گرفتند.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: پیامبر(ص) با اخلاق و مدارا کردن مردم را جذب کرد ، امام حسن مجتبی با صلح و امام رضا با پذیرش ولایت عهدی اهداف را دنبال کرد اما آنچه برای شناخت مهم است زمان و بصیرت است ما باید زمان شناس باشیم و یک تحلیل درست از زندگی پیامبر، صلح امام حسن و ولایت عهدی امام رضا داشته باشیم.

آیت الله میرعمادی تاکید کرد: این ایام فرصتی است تا از زندگی پیامبرو اهل بیت علم و آگاهی داشته باشیم.

خبرگزاری فارس از خرم‌آباد،