امروز : 6 آذر 1399 - 23:45 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
مقاومت، عامل سربلندی ملت ایران/ قرن آمریکا رو به افول است
لینک ثابت       تعداد بازدید : 374 بار       تاریخ انتشار : 6 مهر 1398 ساعت 23:45

مقاومت، عامل سربلندی ملت ایران/ قرن آمریکا رو به افول است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: سربلندی ملت ایران به مقاومت بوده، هم‌چنان‌که ستایش ملت ایران توسط جهان به دلیل مقاومت است.

آیت‌الله سید احمد میرعمادی صبح امروز در دیدار با فرماندهان و مسوولان نیروهای مسلح لرستان، ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: نیروهای هشت سال دفاع مقدس هستند و وجود این عزیزان مایه خیر و برکت و الگو گیری است.

وی خاطرنشان کرد: دوران دفاع مقدس دورانی سراسر افتخار با معنویت و با عظمت بوده است، دورانی که ابعاد گوناگونی داشته و باید نسل به نسل بازگو و منتقل شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، دوران دفاع مقدس را دوره تحصیلی نظامی دانشگاهی کامل خواند و افزود: بُعد امتیاز ویژه دفاع مقدس که همان قداست و جاودانگی بوده همواره بایستی برجسته شود چرا که این امتیاز موجب ماندگاری انقلاب اسلامی شده است.

آیت‌الله میرعمادی با بیان اینکه با گذشت زمان جاودانگی دوران دفاع مقدس بیشتر می‌شود، بیان داشت: برای بیان این جاودانگی باید به سراغ واژه‌هایی رفت که در میان شرع و عرف دارای قداست و ماندگاری است.

وی تصریح کرد: نخستین واژه مقدس، ایمان و اخلاص است، در دوران دفاع مقدس ایمان و اخلاص رزمندگان زبان‌زد بوده است، کسانی که با روحیه خداباوری و انگیزه الهی و نه دنیاطلبی و کشورگشایی در جبهه‌ها حضور می‌یافتند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، شهادت را دیگر واژه مقدس در شرع و همچنین میان مردم برشمرد و گفت: نباید گمان کرد که دفاع مقدس فراموش می‌شود، چرا که وعده الهی است که خون شهیدان پایمال نمی‌شود، از این‌رو رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی عاشق شهادت‌طلبی آگاهانه بودند.

آیت‌الله میرعمادی ادامه داد: یکی دیگر از واژه‌های مقدس، امدادهای غیبی بوده، به‌نحوی‌که هر جا این مهم بروز کرده نشانه حقانیت، ماندگاری و قداست بوده است.

وی با بیان اینکه رزمندگان جنگ تحمیلی همچون سپاه اسلام نیروهای دشمن را کم می‌‌دیدند، گفت: احساس ترس در دل دشمن و ایجاد آرامش در دل مومنان از جمله امدادهای غیبی در جنگ‌های صدر اسلام و همچنین دوران دفاع‌مقدس بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر نقش ایثارگری رزمندگان این ویژگی را از جمله واژه‌های مقدس برشمرد و افزود: ایثار با مال‌، جان، اعتبار و آبرو همواره از واژه‌های مقدس است که منجر به دفاعی مقدس و ماندگار در هشت سال جنگ تحمیلی شد.

سربلندی ملت ایران در مقاومت است

آیت‌الله میرعمادی با بیان اینکه مقاومت در راه خدا قداست دارد، گفت: امروز نیز سربلندی ملت ایران به مقاومت بوده، هم‌چنان‌که ستایش ملت ایران توسط جهان به دلیل مقاومت است.

وی اظهار داشت: امروز اندیشکده‌های غربی بر این باورند که قرن آمریکا به پایان رسیده و قرن اسلام ناب شروع شده است، به واسطه مقاومت اسلامی قرن آمریکا رو به افول و نابودی است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر حفظ و ترویج فرهنگ جهاد و مقاومت، افزود: باید خاطرات رزمندگان دفاع مقدس نوشته شود و به نسل حاضر و آینده منتقل شود چرا که سرمایه‌ای عظیم بوده که نباید آن را از دست داد.