امروز : 28 خرداد 1398 - 05:47 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
مردم خواستار تملک عادلانه اراضی هستند
لینک ثابت       تعداد بازدید : 69 بار       تاریخ انتشار : 22 فروردين 1398 ساعت 05:47
اسکان مناسب تدارک دیده شود/ مردم خواستار تملک عادلانه اراضی هستند

نماینده‬ ولی‬‌فقیه در لرستان با اشاره به بالا آمدن آب سد «سیمره» و محاصره ۱۱ روستای رودبار کوهنانی گفت: مردم خواستار تملک عادلانه اراضی و جبران خسارات وارده هستند.

آیت الله سید احمد میرعمادی در گفت و گو با خبرنگارمجمع با اشاره به اینکه امروز به همراه رئیس کل دادگستری لرستان و دادستان خرم آباد به شهرستان کوهدشت رفتیم‬ و از‬ وضعیت‬ روستاهای‬ محاصره‬ در‬ آب رودبار کوهنانی بازدید کردیم، اظهار داشت: ۱۱ روستای رودبار به دلیل بالا آمدن آب سد سیمره دچار آبگرفتگی شده‌اند و باید جابجا شوند.

محل اسکان مناسب و آبرومند برای مردم در نظر گرفته شود

وی با بیان اینکه با قایق به این روستاها‬ رفتیم‬ و‬ خواسته‌های مردم را شنیدیم، تصریح کرد: مردم درخواست‌هایی داشتند، اولاً یک محل اسکان مناسب و آبرومند برای آنها در نظر گرفته شود؛ دوم خدمات رسانی در مدت اسکان موقت مرتب ادامه پیدا کند و قایق لازم برای تردد مردم اختصاص یابد.

مردم‬ خواستار تملک عادلانه اراضی و باغات و زمین‌های خانه‌هایشان هستند

نماینده‬ ولی‬ فقیه‬ در‬ لرستان‬ با تاکید بر اینکه چیزی از زندگی مردم در این روستاها باقی نمانده است و مردم زندگی خود را از دست داده‌اند، افزود: مردم‬ خواستار تملک عادلانه اراضی و باغات و زمین‌های خانه‌هایشان هستند؛ تملک عادلانه باشد و حق و حقوق آنها پایمال نشود. تضمینی داده شود برای پرداخت خسارت و تملکی که انجام می‌شود.

آیت الله میرعمادی بر لزوم سرعت عمل در جابجایی و تملک اراضی و زمین‌ها و باغات و خانه‌های ۱۱ روستای رودبار تاکید کرد و ادامه داد: مردم زندگی آبرومندانه و عزتمندانه می‌خواهند، می‌گویند تولیدگر هستیم و‬ دام و باغ و کشاورزی‬ باید داشته باشیم؛ دنبال این نیستیم کسی رسیدگی کند؛ تنها بستری برای فعالیت ما فراهم کنند با جان و دل استقبال می‌کنیم.

مسئولان سد سیمره به سرعت برای پرداخت خسارات مردم اقدام کنند

وی با بیان اینکه ۵۸ کیلومتر مسیر سد سیمره را با قایق به مدت یک ساعت و نیم طی کردیم تا به تاج سد و محل اداره سد رسیدیم و با مسئولان سد جلسه‌ای گرفته شد، تصریح کرد: در آن جلسه قرار شد مسئولان استان با جدیت تمام نسبت به جابجایی و اسکان موقت اقدام کنند و مسئولان سد هم به سرعت برای تملک و پرداخت خسارات مردم اقدام کنند تا مردم حق و حقوقشان را بگیرند و ضرری متوجه مردم نباشد.

نماینده‬ ولی‬ فقیه‬ در‬ لرستان با تاکید بر اینکه مردم منطقه می‌گویند ما نمی‌خواهیم سربار جامعه باشیم و می‌خواهیم تولید گر باشیم، یادآور شد: این حرف روستاییان خوب است و مسئولان باید در این راستا حرکت و اهتمام داشته باشند.