امروز : 2 شهريور 1398 - 16:20 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
لزوم توجه دولت به جوانان لرستان
لینک ثابت       تعداد بازدید : 98 بار       تاریخ انتشار : 22 اسفند 1397 ساعت 16:20
موازی‌کاری بین دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان

خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، با اشاره به موازی‌کاری بین دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان، بر لزوم توجه دولت به جوانان لرستان تاکید کرد.

آیت الله سید احمد میرعمادی در دیدار با معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سخنانی با بیان اینکه خداوند متعال انسان را خلاق، مبتکر و نوآور خلق کرده است، اظهار داشت: در میان اسامی خداوند نام خالق، فاطر و بدیع بیشتر از همه اسامی در قرآن تکرار شده است.

وی با تاکید بر اینکه این پیام روشنی برای ما دارد، عنوان کرد: خداوند انسان را با عقل، فکر، خرد و اندیشه آفریده است.

علم آفرینی و خرد ورزی تقویت شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه آنچه که مهم بوده خداوند بال برای نوآوری و خلاقیت را در وجود انسان قرار دارد که یکی عقل بوده که عامل اصلی نوآوری است، بیان داشت: متاسفانه ما عقل را به کار نمی‌گیریم و دانشگاه‌ها و حوزه‌های ما در به کار گیری عقل و خرد مطلوب عمل نکرده‌اند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه بال دوم برای نوآوری و خلاقیت، مسئله علم است، تصریح کرد: همواره تأکیدات زیادی در منابع دینی راجع به علم آموزی وجود دارد و همه بستر آماده است و خداوند در وجود انسان قرار داده و آنچه که بر ما لازم بوده این است که علم آفرینی و خرد ورزی را تقویت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین کار در کشور نیز همین بوده و این امر نیز باید بالاتر از حد وزارتخانه صورت گیرد، ادامه داد: اساس همه امور نیز به این دو امر بستگی دارد.

لزوم توجه به اقتصاد دانش بنیان در لرستان‌

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه خوشبختانه به برکت پیروزی انقلاب اسلامی حرکت خوبی آغاز شد، گفت: این اقدامات امید بخش است و مشکل لرستان با شرکت‌های دانش بنیان و فعالیت‌های دانش بنیان حل می‌شود چرا که کشاورزی، اقتصاد و فعالیت‌های سنتی را در استان داریم و این فعالیت‌ها بیشتر از این جواب نمی‌دهد مگر اینکه تبدیل به دانش بنیان شوند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر لزوم توجه به اقتصاد دانش بنیان در لرستان، بیان داشت: دانشگاه‌ها باید به سمت دانش بنیانی و شرکت‌های دانش بنیان باید حرکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه راه حل مشکل بیکاری لرستان در این بوده که به سمت فعالیت‌های دانش بنیان برویم، گفت: در این راستا در لرستان استعدادهای فراوان و جوانان پر انگیزه وجود دارد، ما در لرستان مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه در استان را ایجاد کرده‌ایم که ۱۰ سال از عمر آن نیز در استان می‌گذرد.

ضرورت حمایت جدی معاون رئیس جمهور از حوزه علم و فناوری لرستان

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به شناسایی بیش از هزار جوان برتر از سوی این مجمع در استان، عنوان کرد: در سال ۸۹ حدود ۳۱۳ نفر از این جوانان از سوی مجمع مورد تجلیل قرار گرفتند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه جوانان انگیزه و ایده دارند، عنوان کرد: در لرستان جوانان صاحب ایده فراوانی داریم، منتها در بروکراسی اداری قرار می‌گیرند و در نهایت ناامید می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه افراد زیادی ایده‌های خود را تا مرحله ثبت رساندند و متوقف شدند، بیان داشت: لرستان در میان استان‌های کشور برتر است، اما در بخش تجاری سازی، تولید و انبوه سازی مانده است که نیازمند حمایت جدی معاون رئیس جمهور در حوزه علم و فناوری است.

موازی کاری موجب از بین رفتن سرمایه و توان نیروی انسانی می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه انتظار ما این بوده که دست جوانان را در این حوزه بگیرید، تصریح کرد: اگر این امر صورت گیرد بیکاری رفع می‌شود، تولید ایجاد می‌شود، اقتصاد رونق پیدا می‌کند و مشکلات با این حمایت قطعاً حل خواهند شد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه زمینه این کار وجود دارد، تصریح کرد: انتظار این بوده که در این بخش به لرستان بیشتر توجه شود.

وی با بیان اینکه ما دو گره و مشکل داریم، که یکی کم بودن همکاری بین دانشگاه‌ها با هم و شرکت‌های دانش بنیان با یکدیگر است، ادامه داد: این امر باید فرهنگسازی شود که با هم همکاری کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، تصریح کرد: جلوگیری از موازی کاری هم باید صورت گیرد چرا که موازی کاری موجب از بین رفتن سرمایه و توان نیروی انسانی می‌شود و در نتیجه اقدامات به ثمر نمی رسند.