امروز : 2 شهريور 1398 - 16:17 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
آیت الله صدیقی در همایش رویش ماندگار:جوان موتور محرکه جامعه است
لینک ثابت       تعداد بازدید : 114 بار       تاریخ انتشار : 16 اسفند 1397 ساعت 16:17
حزب‌بازی ضرر غیرقابل جبرانی به کشور زد/جوان موتور محرکه جامعه است

خرم‌آباد- امام‌جمعه موقت تهران گفت: گروه‌گرایی، حزب‌بازی و باندبازی سم مهلک است که تا به امروز هم در کشور ما ضررهای غیرقابل جبرانی را وارد کرده است.

آیت الله کاظم صدیقی ظهر امروز چهارشنبه در همایش «رویش ماندگار» اظهار داشت: خداوند منان هرکسی را که آفریده برای او نقشی تعریف کرده است، جامعه بشری و جامعه مدنی یک مجموعه واحد است، مجموعه ها به هم پیوسته هستند و هر یک رسالت و آثاری دارند اما همه باهم هستند.

گروه گرایی، حزب بازی و باند بازی سم مهلک است

وی با بیان اینکه قدرت طلبی بدترین آفت است، تصریح کرد: گروه گرایی، حزب بازی و باند بازی سم مهلک است که تا به امروز هم در کشور ما ضررهای غیرقابل جبرانی را وارد کرده است، این ضد شایسته سالاری و مدیریت افراد مجرب است، تصریح کرد: افرادی هستند باند هم ندارند اما خودشان آدمی هستند که اگر به قدرت نرسند فتنه می کنند.

امام‌جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه جوان در این مجموعه جامعه مدنی موتور محرکه جامعه است، به مثابه موتور ماشین است، افزود: افرادی هم که تجربه ای دارند چراغ ماشین هستند و نقش خاص خود را دارند و منهای آن ها هم جوان نمی تواند کار کند.

آیت الله صدیقی با اشاره به اینکه خوش به حال جوانانی که بر محور امامت و ولایت هستند، گفت: وجود فساد در جامعه حساسیت جوان را برمی انگیزد و پرخاش می کند، باندبازی ها همینطور است، این را باید در جامعه حل کنیم.

جوان مایه بازدارندگی از کاستی ها، فساد و ... است

وی با بیان اینکه باید احساسات جوان را هدایت کرد، در سطوح امر به معرف و نهی از منکر به مسئولان و بالادستی ها تسری داد، تصریح کرد: بزرگترها و فرهنگ سازها باید برنامه و طرح ارائه کنند و جوان در این مسیر مایه بازدارندگی از کاستی ها، فساد و ... است.

امام‌جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه تاخیر در ازدواج و بی خانمانی جوان ولو اینکه اشتغال داشته باشد اشتباه است، پسرها به موقع ازدواج کنند و دخترها به موقع خانم خانه شوند، افزود: این نیاز جوان به تشکیل زندگی با برگزاری کنسرت و این ها تامین نمی شود، این ها سرگرمی ست، باید جوان را به سوی واقعیت های زندگی ببریم.

جوانان را در جهاد تولید و کشاورزی شکوفا کردن از افضل جهادها است

آیت الله صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود به بیکاری جوانان اشاره کرد و اظهار داشت: خدانکند مسئولان و قوای سه گانه و تریبون داران ما باعث شوند تولید از بین برود، بانک ها باعث شوند تولید از بین برود و مولدین ما مایوس شوند یا سرمایه خود را به خارج ببرند و جوانان ما بیکار بماند.

وی با بیان اینکه لرستان از استان های به تمام معنا ولایتمدار است، هیچ روزنه و رخنه ای در مجموعه استان نیست، این افتخار است، تصریح کرد: به استان خدمت کردن و جوانان را در جهاد تولید و کشاورزی شکوفا کردن از افضل جهادها است.

امام‌جمعه موقت تهران ادامه داد: ان شاء الله مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه طلیعه ای باشد، ان شاء الله روزی استاندار خبر بدهد در تمام شهرها آنچنان کار و اشتغال سالم به وجود آورده ایم که مردم ما احساس نیاز به یارانه را ندارند.