امروز : 2 شهريور 1398 - 16:20 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
کتاب «جوان و تربیت» منتشر شد
لینک ثابت       تعداد بازدید : 142 بار       تاریخ انتشار : 30 بهمن 1397 ساعت 16:20

کتاب «جوان و تربیت» منتشر شد

کتاب «جوان و تربیت» منتشر شد

خرم‌آباد- کتاب «جوان و تربیت» با موضوع شرح نامه ۳۱ نهج البلاغه امام علی(ع) به فرزندش امام حسن مجتبی(ع)، منتشر شد.

کتاب «جوان و تربیت» که شرح نامه ۳۱ نهج‌البلاغه امام علی(ع) به فرزندش امام حسن مجتبی(ع) است منتشر شد. این کتاب در ۴۵ فراز با موضوعات زیبا و جذاب تربیتی تدوین‌شده است.

از آنجائی که یکی از نیازهای اساسی جامعه امروزی موضوع «تربیت» است، این کتاب می‌تواند منبع بسیار خوبی در این زمینه برای اساتید، مربیان تربیتی و والدین باشد.

از میان آثار تربیتی و کتاب‌هایی که در شرح نامه ۳۱ نهج‌البلاغه نگارش شده، کتاب «جوان و تربیت» ویژگی‌های برجسته‌ای دارد ازجمله داشتن عناوین و موضوعات کاربردی، جدید و جذاب، عبارات شیوا و دل‌نشین، نثر روان و جامع.

این کتاب که در قالب فرازهای مختلفی تدوین‌شده است در هر فراز مختلف تدوین شده در مجموع به ۲۶۸ موضوع از نامه ۳۱ نهج‌البلاغه می‌پردازد.

«نامه‌ای از پدری روزگاردیده به فرزندی جوان و امیدوار»، «فرزند همه وجود پدر»، «کلیدی‌ترین دستور خودسازی»، «راه های زنده و نورانی ساختن دل»، «عبرت‌آموزی از گذشتگان»، «آبادانی دنیا و آخرت»، «امربه‌معروف و نهی از منکر» و ... ازجمله فرازهای این کتاب ارزشمند است.

این کتاب از سوی انتشارات وفا باقیمت ۲۵۰ هزار ریال منتشرشده و از سوی مرکز فرهنگی قرآن و عترت عماد قم توزیع می‌شود.

آیت‌الله سید احمد میرعمادی مؤلف کتاب «جوان و تربیت» نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد و از اساتید حوزه و دانشگاه بوده و تاکنون چندین جلد کتاب در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، دینی و تربیتی تألیف کرده است.