امروز : 2 شهريور 1398 - 16:17 |بسم الله الرحمن الرحیم"اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا"
نماینده ولی‌فقیه در لرستان مطرح کرد؛ترویج «قرض الحسنه» اعتماد مردم به بانک‌ها را افزایش می‎دهد
لینک ثابت       تعداد بازدید : 178 بار       تاریخ انتشار : 17 دی 1397 ساعت 16:17

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر لزوم ترویج «قرض الحسنه» در بانک‌ها گفت: متاسفانه امروز بانک‌ها به جای خدمت‌رسانی به مرکز سودبری تبدیل شده‌اند.

به گزارش خبرنگار مجمع مشورتی جوانان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در دیدار مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران، با اشاره به اینکه برای رسیدن به بانکداری صحیح اسلامی می بایست قرض الحسنه را توسعه و ترویج دهیم، اظهار داشت: مردم در طول تاریخ با این روش قرض‌الحسنه در داد و ستد بوده اند اما بانکداری نوین به سمت ربا و صنعتی شدن بانک ها در حرکت است.

وی تصریح کرد: در صورتی که بتوانیم قرض‌الحسنه را ترویج دهیم، اعتماد مردم به بانک ها افزایش می یابد.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: امروز بانک ها به جای خدمت‌رسانی به مرکز سودبری تبدیل شده اند و این در حالی است که عامه مردم به دنبال زندگی حلال و روزی سالم هستند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه اگر ‌بانک ها قرض‌الحسنه را تقویت کنند، منابع مالی نیز از طریق مردم تامین می شود؛ در خصوص ضمانت‌های بانکی گفت: برخی بانک ها برای تضمین تسهیلات، مردم را به دردسر انداخته‌اند.

سرپرست امور شعب بانک‌قرض‌الحسنه مهر ایران در لرستان نیز با اشاره به طرح های متنوع این بانک در توانمندی اقشار مختلف مردم در جامعه نیز گفت: این بانک در حال حاضر علاوه بر تسهیلات عادی و ازدواج، در راستای توانمند سازی افراد تحت پوشش کمیته امداد نیز اقدامات گسترده ای داشته است.

نظریان افزود: در این راستا و با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و بر اساس تفاهم نامه جدید با صندوق قرض‌الحسنه ولایت، در سال جاری ۶۷۰۰ فقره تسهیلات پرداخت خواهد شد.

وی افزود: در طرح مشارکت با بنیاد برکت نیز برای اشتغالزایی در چهار شهرستان استان برای ایجاد ۲۰۰۰ شغل در سال جاری گامهای خوبی برداشته شده است.

وی اظهار امیدواری کرد تا ۲۲ بهمن زمینه ایجاد ۱۰۰۰ شغل از این تعداد فراهم شده و ابن مشاغل به بهره‌برداری برسد.
وی در خصوص #تسهیلات_ازدواج نیز گفت: سهمیه این بانک در راستای وام های ازدواج ۶۰۰ فقره بوده که ۴۲۰ فقره تاکنون پرداخت شده است.

نظریان طرح همیاران مهر را از طرح های خوب این بانک در راستای ترویج قرض الحسنه دانست و گفت: افراد با بضاعت مختلف در این طرح شرکت می کنند که در راستای اشتغال جوانان، ازدواج، هزینه درمان صرف می شود.

وی در پایان اظهار امیدواری کردکه اهمیت امر قرض‌الحسنه در جامعه اشاعه پیدا کند تا با بانکداری اسلامی بتوان به اقشار مختلف مردم کمک‌کرد.